Aktualności

Drukuj
10.12.2010
PGNiG SA i FX Energy chcą poszukiwać złóż gazu ziemnego w okolicach Warszawy
PGNiG SA podpisało 9 grudnia 2010 roku z FX Energy list intencyjny dotyczący wspólnych poszukiwań ropy i gazu na obszarze koncesji FX Energy Warszawa Południe.
08.12.2010
PGNiG SA chce obniżenia cen gazu
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Zarząd PGNiG SA podjął decyzję o obniżeniu poziomu obowiązującej do 31 marca 2011 r. Taryfy na sprzedaż gazu. Decyzja ma związek z wynegocjowanym przez PGNiG SA od spółki Gazprom Export rabatem na dostawy gazu ziemnego.
07.12.2010
PGNiG SA podpisało kolejną umowę na dofinansowanie unijne na rozbudowę magazynów gazu
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA podpisało umowę z Instytutem Nafty i Gazu jako instytucją wdrażającą o dofinansowanie projektu „Podziemny Magazyn Gazu Strachocina" ze środków Unii Europejskiej. Jest to już druga tego typu umowa  podpisana przez spółkę.
02.12.2010
Komunikat prasowy z posiedzenia Rady Nadzorczej PGNiG SA
W związku z upływającą kadencją Zarządu PGNiG SA, Rada Nadzorcza spółki, podczas posiedzenia 1 grudnia 2010 roku, postanowiła wszcząć postępowania kwalifikacyjne na stanowiska: - Prezesa Zarządu PGNiG SA, - Członka Zarządu PGNiG SA odpowiedzialnego za finanse, - Członka Zarządu PGNiG SA odpowiedzialnego za sprawy produkcji, - Członka Zarządu PGNiG SA odpowiedzialnego za sprawy strategii i sprzedaży.
10.11.2010
GK PGNiG zwiększa przychody
W III kwartale 2010 r. Grupa Kapitałowa PGNiG zanotowała 13-procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży do ok. 3,9 mld PLN, w porównaniu z analogicznym okresem 2009 roku. Zysk netto po trzech kwartałach 2010 roku wyniósł ponad 1,3 mld PLN, czyli o 1,4 mld PLN więcej niż w analogicznym okresie 2009 roku. Tak znaczna poprawa wyników finansowych była możliwa głównie dzięki wzrostowi wolumenu sprzedaży gazu ziemnego, a także wysokim przychodom ze sprzedaży ropy naftowej oraz ze świadczonych usług geofizyczno-geologicznych i poszukiwawczych.
05.11.2010
Dalkia Polska dołączyła do grona sygnatariuszy Deklaracji
Dalkia Polska dołączyła do grona sygnatariuszy Deklaracji w sprawie zrównoważonego rozwoju w branży energetycznej.
05.11.2010
PGNiG SA na światowym kongresie gazu łupkowego w Dallas
Perspektywy poszukiwania gazu z łupków, regulacje prawne związane z jego eksploatacją i ochroną środowiska oraz wpływ na rynek gazu ziemnego i LNG zdominowały światowy kongres gazu łupkowego World Shale Gas 2010, w którym uczestniczyli przedstawiciele firm gazowniczych z ponad 30 krajów w tym z Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa z wiceprezesem Zarządu PGNiG SA ds. Górnictwa Naftowego Markiem Karabułą oraz przewodniczącym Rady Nadzorczej PGNiG SA prof. Stanisławem Rychlickim
04.11.2010
PGNiG SA przedłuża umowę z EuRoPol Gaz SA na przesył gazu
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA podpisało 22 października 2010 r. ze spółką System Gazociągów Tranzytowych EuRoPol GAZ SA aneks do umowy z dnia 1 lipca 2004 r. na wykonanie usługi przesyłu gazu ziemnego z punktu zdawczo-odbiorczego Kondratki na granicy polsko-białoruskiej do końcowych punktów zdawczo-odbiorczych we Włocławku oraz Lwówku Wielkopolskim za pośrednictwem gazociągu Jamał-Europa Zachodnia.
30.10.2010
Oświadczenie PGNIG SA w związku z publikacją "Gazety Wyborczej"
W dniu 30.10.2010 roku na łamach Gazety Wyborczej w artykule red. Andrzeja Kublika i  red. Tomasza Bieleckiego pt. „Gaz, Lotos i atom" została zacytowana rzekoma wypowiedź  wiceprezesa Zarządu PGNiG SA Mirosława Szkałuby, jakoby "umowa nie jest zgodna z trzecim pakietem, lecz z drugim pakietem". Oświadczam, że taka wypowiedź nie miała miejsca.

Joanna Zakrzewska
Rzecznik prasowy PGNiG SA
29.10.2010
PGNiG SA podpisało aneks do kontraktu jamalskiego na dostawy gazu ziemnego
29 października 2010 roku w Warszawie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz Gazprom Export podpisały aneks do kontraktu jamalskiego z dnia 25 września 1996 roku pomiędzy PGNiG SA a OAO Gazprom/OOO Gazprom Export