LNG

Zaangażowanie jednostki Ratownictwa Górniczego w Krakowie w rozwój i propagowanie LNG stanowi część programu krajowego bezpieczeństwa energetycznego. Celem jednostki ratowniczej RSGO w Krakowie jest przekazanie zainteresowanym służbom ratowniczym i innym podmiotom wykonującym prace przy instalacjach kriogenicznych w tym LNG podstawowych informacji dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa i ochrony środowiska naturalnego oraz osób i mienia. 

Ratownicza Stacja Górnictwa Otworowego w Krakowie prowadzi warsztaty dla służb Państwowej Straży Pożarnej w trakcie których prowadzone są wspólne działania służb ratowniczych PSP, Jednostki ratownictwa Górniczego PGNiG S.A oraz Policji i służb medycznych.  Od roku 2014  przeprowadzono cztery  szkolenia praktyczne dla straży pożarnej przy udziale małopolskiej i podkarpackiej komendy wojewódzkiej PSP.  Służby ratownicze poznawały zasady obchodzenia się z LNG w trakcie wypadków  w których nastąpi niekontrolowane uwolnienie się ciekłego LNG. 

Jednostka Ratownictwa Górniczego PGNiG S.A  w Krakowie prowadzi komercyjne szkolenia i kusy z tego zakresu. Kurs obejmuje praktyczne zajęcia w trakcie których kursanci uczestniczą w pozorowanej akcji ratowniczo-gaśniczej rozlewu LNG. Każdy uczestnik bierze udział w gaszeniu pożaru LNG.

Szkolenia i kursy