ZKS Drzonków - kuźnia olimpijskich talentów

Sekcja pięcioboju nowoczesnego w Zielonej Górze powstała w 1973 roku. Ponieważ w tych czasach w mieście brakowało specjalistycznych obiektów nawet dla istniejących i odnoszących sukcesy dyscyplin, grupa zapaleńców postanowiła sukcesywnie budować obiekty dla pięcioboju nowoczesnego. Wybór padł na spokojną niewielką wieś podzielonogórską - miejsce zamieszkania głównego inicjatora tegoż przedsięwzięcia p. Zbigniewa Majewskiego. Więcej informacji dotyczących historii i współczesnej działalności Klubu znajdą Państwo TUTAJ.

W 2018 roku na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyło się wiele imprez rangi krajowej i międzynarodowej. Były to m. in. Puchar Europy Juniorów w Pięcioboju Nowoczesnym, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Mistrzostwa Europy U17 i U19 oraz Mistrzostwa Europy Młodzieżowców do lat 23. Na obiektach sportowych WOSiR-u rywalizaowali najlepsi zawodnicy z kilkunastu krajów Europy!

Były to prestiżowe imprezy w kategoriach junior młodszy, junior, młodzieżowiec i senior. O tym, że były udane świadczyć może duża ilość startujących sportowców oraz zdobyte przez naszych zawodników medale. Mistrzostwa te cieszyły się dużym zainteresowaniem pięciobojowej federacji europejskiej.