Z Gazusiem przez świat - podsumowanie projektu

Projekt edukacyjny "Z Gazusiem przez świat" trwał trzy miesiące. Brały w nim udział dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 34 w Zielonej Górze. To była wielka, wirtualna wycieczka do wybranych krajów. Zdjęcia z wypraw, pogadanka z Gazusiem oraz z podróżnikami pomogły dzieciom dotrzeć do najbardziej odległych zakątków świata, poznać charakterystyczną dla danego rejonu florę i faunę.

Przedszkolaki prosto z Polski „powędrowały” do zimnej Arktyki, a stamtąd do gorącej Afryki. Amerykę Południową reprezentowała w tej podróży Argentyna i Chile. Trzy ostatnie podróże były wzbogacone o wystawy fotograficzne Haliny Ratyńskiej - podróżniczki, fotografa i naukowca. Kolejny etap podróży to skok przez Ocean Spokojny na wyspę Sumatra. Tutaj dzieci poznały życie Plemienia Mentawajów.

W maju dzięki wystawie fotografii i prezentacji multimedialnej Moniki Ostrowskiej poznały kulturę i życie codzienne Chińczyków. Bogaty pakiet wiadomości o Chinach dzieci przelały na papier podczas warsztatów plastycznych w Salonie Wystaw Oddziału, tworząc kolorowe i wielkie wachlarze. Start i meta spotkań podróżniczych maluszków była zaplanowana w Europie. Tak więc podróż z Gazusiem zakończyła się we Włoszech. Dzieci mogły poznać ten kraj dzięki wystawie fotograficznej Mariusza Wozińskiego, pracownika Kopalni Gazu Ziemnego Wilków.