Wystawa malarstwa Renaty Wojnarowicz

Wernisaż wystawy malarstwa Renaty Wojnarowicz odbył się 7 września o godz. 16.00 w Salonie Wystaw przy ul. Boh. Westerplatte.

urodziła się w Białymstoku. W latach 1964 - 1970 studiowała na Wydziale Tkaniny i Wydziale Konserwacji Tkanin Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie w 1970 r. zrobiła dyplom w pracowni prof. Mariana Jeschke. Mieszka w Pile. Od wielu lat uprawia malarstwo. Bierze udział w konkursach i plenerach. Ma za sobą wiele wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. W 2009 roku w Szczecinie w Galerii W&B zaprezentowała swój imponujący dorobek twórczości zatytułowany ,,Oswajanie przestrzeni''. Wiele z tych prac możecie Państwo podziwiać w Salonie Wystaw PGNiG SA.

Renata Wojnarowicz to artystka koloru i przestrzeni. Jej twórczość to efekt poszukiwań i poznawania świata, przede wszystkim przyrody oraz żywiołów. Namalowane obrazy są przewodnikiem po łąkach, górach i zakamarkach miejsc sentymentalnych. Są pełne indywidualnych przemyśleń malarki wzmocnione walorami artystycznymi. Sama artystka ciągle wzbogaca swój warsztat o formę, kolor i dlatego każda jej kolejna wystawa jest dla widza ciekawą, nową, pełną odkryć podróżą.
,,Aby zaistnieć w sztuce, choćby na moment, wywołuje się skandale, ogłasza manifesty, organizuje prowokacje. We współczesnych czasach odwagą jest nawiązywanie do tradycji. Szczęśliwie jednak, wśród miotającej się awangardy, trwa wciąż praca artystów, którzy – niezależnie od problematyki, konwencji, idei, formy, koloru – doceniają perfekcję warsztatową, prawa rządzące kompozycją, jak i rzetelne rzemiosło. Artyści od zawsze obracali się w kręgu tematów bliskich człowiekowi, opisywali i komentowali świat – jego piękno i brzydotę, utrwalali ulotną urodę chwili. W pejzażach, które maluję, staram się iść za impulsem pierwszego wrażenia, ale zaraz potem koncentruję się na istocie obrazowanego zjawiska. W rzeczywistości nie maluję pejzaży w ich klasycznym rozumieniu, tzw. krajobrazów, ale jest to swobodna, malarska wizja ‘'– mówi artystka.