Wernisaż z hukiem!

​Dyrektor Ekonomiczno-Finansowy Marek Dobryniewski - wystrzałem z armaty - symbolicznie otworzył wystawy PGNiG w kożuchowskim zamku.

Wernisaż pięciu wystaw odbył się w piątek (10 lutego), o godz. 14:00 w Centrum Kultury „Zamek” w Kożuchowie. Wcześniej mogliśmy je zobaczyć w Salonie Wystaw PGNiG. Pierwsza wystawa - "Energia z Ziemi" - ma charakter edukacyjny; ilustruje zagadnienia związane z procesem eksploatacji złóż gazu ziemnego i ropy naftowej, przesyłu gazu oraz innych kwestii związanych z przemysłem naftowym i gazownictwem. Z kolei wystawa „Energia z pasji” – to fotografie czterech autorów – pracowników PGNiG SA Oddziału w Zielonej Górze (Moniki Ostrowskiej, Krzysztofa Kenara, Mariusza Wozińskiego i Rafała Koperstyńskiego), którzy na zdjęciach uwiecznili swoje pasje i zainteresowania, ale również ludzi i miejsca, które odwiedzili podczas licznych podróży.

Dyrektor Urszula Stochel-Matuszak z Centrum Kultury "Zamek"  w Kożuchowie, serdecznie powitała mieszkańców miasta i zaproszonych gości oraz przedstawicieli władz - Burmistrza Pawła Jagaska i Przewodniczącego Rady Miasta Ireneusza Drzewieckiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął tygodnik "Krąg".