Otwarte Działania Twórcze - wernisaż "Węgry"

Choć wernisaż wystawy prac plastycznych uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 1, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 i Medycznego Studium Zawodowego w Zielonej Górze odbył się dopiero 18 stycznia 2012 r., to warsztaty i Happening związane z "Otwartymi Działaniami Twórczymi" miały miejsce w 2011 r.

,,OTWARTE DZIAŁANIA TWÓRCZE'' to międzyszkolny projekt edukacyjno - wychowawczy, który skupia wokół siebie młodzież z różnych środowisk.

W trakcie kolejnych spotkań, podczas integracyjnych zabaw plastycznych budowane są pozytywne więzi młodzieży z różnych środowisk, która uczy się rozumieć potrzeby ludzi niepełnosprawnych.

Proponowane działania mają wpływ na kształtowanie rozwoju poznawczego, sensorycznego i manualnego osób z niepełnosprawnością umysłową.

Co roku w ramach realizacji zadań projektu młodzież spotyka się na warsztatach plastycznych oraz na happeningach w centrum Zielonej Góry, a podsumowanie prac następuje w Salonie Wystaw PGNiG SA.

Na przestrzeni 7 lat, kiedy to odbywały się warsztaty artystyczne, młodzież ,,zwiedziła'' malując pędzlem, wyklejając kartony i uczestnicząc w zabawach… FRANCJĘ, ANGLIĘ, HISZPANIĘ, CZECHY, GRECJĘ. W latach 2010/11 dzieciaki poznały WĘGRY,  a w tym roku zachwycą się DANIĄ.

Sponsorem prezentowanych działań jest PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze.