Młody Artysta rozwija swoje talenty

9 marca w Salonie Wystaw miał miejsce wernisaż wystawy prac plastycznych uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Zielonej Górze.
Sekcja plastyczna działa w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 już od ponad 10 lat. Została powołana we współpracy z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury w ramach realizacji Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży w Zielonej Górze.
 
Podczas wystawy zaprezentowaliśmy wybrane prace wykonane przez uczniów w ramach dużych projektów plastycznych: „Takie maleńkie”, „Młody artysta”, „Lalki, maski”, „Z teczki”, „Grupa plastyczna prezentuje”, „Tak maluję…"
 
W trakcie zajęć uczniowie mają możliwość doświadczania na różnorodnym materiale plastycznym. Inspiracją działań jest często przygoda z dziełami wielkich mistrzów. Młodzi twórcy poznają wspaniałe obrazy i dzięki nim tworzą własne, niepowtarzalne dzieła. Ważna jest barwa, kształt, ciekawe i tajemnicze kompozycje. Z wypiekami na twarzy, dzieci podejmują nowe wyzwania. Praca daje im wiele radości, spędzają ze sobą wspaniałe chwile.
 
Plastyczne projekty prezentowane były na ponad czterdziestu wystawach szkolnych. Gościły w „Galerii Młodych” w WiMBP oraz w naszym Salonie Wystaw. Członkowie sekcji plastycznej są również laureatami wielu nagród w konkursach miejskich, wojewódzkich i ogólnopolskich.