Kaktusy na medal

Na IV Wystawie Kaktusów i Sukulentów w Salonie Wystaw PGNiG SA - która odbyła się 9 czerwca - hodowcy roślin zaprezentowali wyjąkowe okazy z różnych regionów świata. Rośliny gruboszowate przystosowały się do życia w warunkach ograniczonej dostępności wody wykształcając tkankę wodną służącą do jej gromadzenia. Rośliny te występują głównie na kontynentach amerykańskich, skąd pochodzą. Kaktusy przystosowały się do suchych warunków. Największe zróżnicowanie osiągają na terenach półpustynnych i górskich, choć są także rodzaje występujące w lasach deszczowych.

Kaktusy pięknie wkomponowały się w "świat rzeźby" Stanisław Sroki - wystawę prac artysty z Kamienia Pomorskiego. Natomiast w świat kolczastych roślin wprowadzili nas członkowie Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów O/ Lubuski. Prezes PTMK O/Zielona Góra Grzegorz Czarnecki zaprezentował sposób szczepienia tych roślin.

Jury składające się z hodowców-profesjonalistów  przyznało medale dla amatorów hodowców i wyróżniło  okazy gruboszowate.