Happening z Zespołem Szkół Specjalnych

Happening z Zespołem Szkół Specjalnych odbył się 30 maja. Każdego roku wydarzenie organizowane jest na Placu Bohaterów w Zielonej Górze. Niestety, tym razem plany pokrzyżowała pogoda. Nawałnica, która przeszła przez miasto, zmusiła nas do przeniesienia happeningu na teren szkoły.

Wydarzenie odbywa się w ramach "Otwartych Działań Twórczych". Projekt istnieje już trzynaście lat. W trakcie kolejnych spotkań, podczas integracyjnych zabaw plastycznych budowane są pozytywne więzi młodzieży  z różnych środowisk. W trakcie tych działań młodzi ludzie uczą się rozumieć potrzeby osób niepełnosprawnych. Wszystko to ma wpływ na kształtowanie rozwoju poznawczego, sensorycznego i manualnego. Co roku w ramach realizacji zadań projektu młodzież spotyka się na integracyjnych warsztatach plastycznych, na wycieczce, oraz na happeningu w centrum miasta. Nasze działania podsumowujemy na wernisażu w Salonie Wystaw PGNiG. Stworzone sytuacje budują poczucie wiary we własne siły, a wśród uczestników warsztatów obserwuje się budowanie pozytywnych więzi.

Sponsorem akcji jest PGNiG SA. W spotkaniach integracyjnych uczestniczyli na przełomie trzynastu lat uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 1, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych,  uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 oraz słuchacze Medycznego Studium Zawodowego. W bieżącym roku szkolnym ZSS nr 1 przystąpił już do XIII edycji Projektu. Działania warsztatowe realizowane były wspólnie z uczniami Gimnazjum nr 1.  Tematyka spotkań związana była z elementarną wiedzą o Italii, kolejnym poznawanym kraju Unii Europejskiej. Happening „WŁOCHY” jest integralną częścią projektu i również nawiązuje do tematyki przewodniej.

Happening nawiązywał do tematyki przewodniej projektu - dzieci i młodzież bawiły się w klimacie włoskim. Przygotowano stanowiska plastyczne (malowanie na sztalugach w dużych formatach, wykorzystanie szablonów do malowania na folii, wykonanie prac z wykorzystaniem tektury i bibuły), zabawy z chustą animacyjną, malowanie twarzy, stanowiska gier zręcznościowych i zabaw sportowych, balony z helem, itp.

Przebieg wydarzenia udokumentowaliśmy na zdjęciach, które prezentujemy poniżej.