Górnik w przedszkolu/szkole2016

Za nami już 7 edycja akcji ,,Górnik w przedszkolu/szkole’’. Rozpoczęła się w tym roku 15 listopada w Zespole Przedszkoli w Międzychodzie, a zakończyła 22 grudnia w przedszkolu w Raculi.

Podczas akcji pracownicy Oddziału - wolontariusze w mundurach górniczych, odwiedzają przedszkola i szkoły. Najmłodsi mają wówczas okazję dowiedzieć się, na czym polega praca górnika naftowca, dlaczego nie schodzi on pod ziemię, gdzie jest ropa i gaz oraz czym zajmuje się nasza firma. W tym roku górnicy odwiedzili 15 518 dzieci i młodzieży. Nasi pracownicy cierpliwie odpowiadali na najdziwniejsze pytania najmłodszych m.in.: ile guzików ma górniczy mundur, dlaczego pióra przy czako mają różny kolor, co trzeba zrobić, aby być górnikiem, czy też gdzie sika górnik...

Tegoroczne liczby dotyczące akcji:

146 górników odwiedziło 206 placówek w obszarze działania Oddziału, czyli na terenie pięciu województw zachodniej i północnej Polski.. Najliczniejsze grono stanowiły przedszkola – 110, na drugim miejscu uplasowały się szkoły – 89, trzecie miejsce otrzymują żłobki – 2. Ponadto zawód górnika naftowca miały okazję poznać dzieci w Bibliotekach, Domach Pomocy Społecznej, Centrach Kształcenia, a także w Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym oraz Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.

Dziękujemy zaangażowanym górnikom i zapraszającym nas placówkom, do zobaczenia za rok!