Setki osób na Festiwalu Nauki

W niedzielę tłumy zielonogórzan odwiedziły namioty Festiwalu Nauki "Ekologia" 2012, w tym także nasze stoisko.

Tematem tegorocznego Festiwalu Nauki była ekologia. Jako sponsor wydarzenia przygotowaliśmy dla mieszkańców Zielonej Góry stoisko, na którym prezentowaliśmy m.in. ropę i rdzenie skał gazo- i roponośnych.  
W niedzielę (3 czerwca) w godz. 12.-17.00 można było odwiedzić na zielonogórskim deptaku namioty przygotowane przez wydziały Uniwersytetu Zielonogórskiego. A nich m.in. ekologiczna energia elektryczna, fizyczne przedszkole, fotorecykling i wiele innych.
My przygotowaliśmy próbki ropy naftowej z eksploatowanych przez nas złóż. Różnica w ich barwie i gęstości budziły duże zainteresowanie. Odważni wąchali i dotykali "czarnego złota".
Opowiadaliśmy o gazie ziemnym, które jest przyjaznym dla środowiska paliwem. Wiele osób oglądając próbki skał w powiększeniu nie kryło zdziwienia, dowiadując się, w jaki sposób gaz jest zaakumulowany w skale.

Dzieci rozwiązywały zagadki logiczne i malowały przygotowane przez nas malowanki: górnika, czako górnicze, Gazusia.

Konkurs "Nagradzania za słuchanie"
W Muzeum Ziemi Lubuskiej i Lubuskim Teatrze odbyło się pięć wykładów popularno-naukowych, m.in. na temat tego, jak to z higieną dawniej bywało, o ekologicznej  energii słonecznej i bioróżnorodności.
Dla uważnie słuchających przygotowaliśmy nagrody: sadzonki roślin i upominki firmowe.
DZIĘKUJEMY: Iwonie Bruczyńskiej i Tomkowi Wiktorskiemu z Laboratorium, Grzegorzowi Bablowi z Działu Ochrony Środowiska i Marcinowi Sałacie z Działu BHP i Ochrony P. Poż. za pomoc w organizacji i prowadzeniu stoiska!