Barbórka 2017 w Zielonej Górze

​Tegoroczna Barbórka była wyjątkowa pod różnymi względami. Jednym z nich był fakt, że z powodu prowadzonych prac budowlanych, nie mogliśmy uhonorować naszego patrona - Ignacego Łukasiewicza uroczystym złożeniem kwiatów pod pomnikiem przy siedzibie Oddziału. Obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela.

Po Mszy Świętej zastęp górników, na którego czele maszerowała Grodziska Orkiestra Dęta, przeszedł do Teatru Lubuskiego. Górnikom towarzyszyły dzieci z kilku zielonogórskich przedszkoli i szkół podstawowych.

W Teatrze Lubuskim odbyła się Akademia Barbórkowa, podczas której wręczono odznaczenia m.in. przyznane przez Ministra Energii: „Zasłużony dla Przemysłu Naftowego i Gazowniczego” oraz nadane przez prezesa PGNiG SA: „Zasłużony dla Górnictwa Naftowego i Gazowniczego”. Oprócz tego przyznano dyrektorskie stopnie górnicze oraz stopnie inżyniera i technika górniczego, a także wręczono odznaki honorowe dla ratowników górniczych i listy gratulacyjne z okazji jubileuszu 45-, 40-, 35-, 30- i 25-lecia pracy zawodowej w górnictwie naftowym i gazownictwie.

Przy okazji relacji z uroczystości barbórkowych zapraszamy do odsłuchania reportażu pt. "Górnik w Zielonej Górze". Materiał, który ukazał się w portalu internetowym Radia Zachód pokazuje działania edukacyjno-oświatowe i kulturalne, jakie od wielu lat prowadzi wśród dzieci nasz Oddział. Można go znależć TUTAJ.