Mistrz i uczeń

26 czerwca o godz. 17.00 w Salonie Wystaw odbył się wernisaż wystawy zielonogórskich artystów - Romana Choinki, Grzegorza Myćka i Cyryla Polaczka.

MISTRZ
Roman Choinka - Absolwent Liceum Plastycznego w Nałęczowie. Ukończył Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu oraz Akademię Sztuk Pieknych we Wrocławiu. Od 1994 roku związany z Zieloną Górą z Zespołem Szkół Plastycznych gdzie pracował jako nauczyciel malarstwa i rysunku. W Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji "Dom Harcerza" zajmuje się malarstwem sztalugowym i projektowaniem graficznym.
UCZNIOWIE
Grzegorz Mićka - Urodzony w 1989 roku. Ukończył Liceum Plastyczne w Zielonej Górze oraz Instytut Sztuk Pieknych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Obecnie student Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej. Dwukrotny stypendysta miasta Zielona Góra w dziedzinie sztuk plastycznych oraz laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w twórczości artystycznej. Prezentowane prace wykonał pod kierunkiem prof. Bogdana Wojtasika.
Cyryl Polaczek - Urodzony w 1989 roku. Ukończył Liceum Plastyczne w Zielonej Górze. Obecnie studiuje na Akademii Sztuk Pieknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa pod kierunkiem prof. Andrzeja Bednarczyka. Laureat stypendium "Artystyczna Podróż Hestii" w Nowym Jorku oraz stypendium w Berlinie w UDK.