Konkurs - Zdalne wykrywanie emisji metanu

Szanowni Państwo,

Konkurs „Zdalne wykrywanie emisji metanu” cieszył się dużym zainteresowaniem. Odebraliśmy wiele zapytań co do warunków konkursu i zasad przeprowadzenia zadań testowych. Zaproponowane przez nas warunki i kryteria realizacji testów wymagają wysokiego stopnia profesjonalizmu i kompetencji po stronie dostawców specjalistycznych zdalnych usług pomiarowych. Cieszymy się, że tak wiele polskich firm stosuje najnowsze technologie pomiarowe i analityczne.

Ostatecznie swoje rozwiązania w konkursie zdecydowało się złożyć 6 dostawców: Prometheus S.A., Orbify Poland sp. z o.o., BZB UAS sp. z o.o., Farada Group sp. z o.o., KP Labs sp. z o.o. oraz Prodron Tomasz Siwy.

Rozwiązania konkursowe były oceniane według kryteriów zawartych w Regulaminie konkursu.

Organizator postanowił zakwalifikować 3 najlepiej ocenione rozwiązania konkursowe do negocjacji umowy w sprawie udzielenia odpłatnego zamówienia na wykonanie krótkotrwałego projektu typu Proof-of-Concept.

Są to rozwiązania dronowe, zaproponowane przez Prometheus S.A oraz BZB UAS sp. z o.o oraz rozwiązanie polegające na analizie obrazowania satelitarnego, zgłoszone przez Orbify Poland sp. z o.o.

Liczymy, że podczas testów uda się wyłonionym wykonawcom zaprezentować działanie optymalnie wielu czujników i pokazać zastosowanie metod analitycznych.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Dziękujemy również wszystkim pozostałym uczestnikom za wysiłek włożony w przygotowanie aplikacji konkursowych.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis konkursu:

„Zdalne wykrywanie emisji metanu” to konkurs, w którym chcemy zakupić krótki test lub demonstrację metody zdalnego pomiaru emisji metanu przy pomocy urządzeń pomiarowych montowanych na mobilnych urządzenia transportowych, czyli dronach. Jesteśmy też zainteresowani demonstracją metody analizy zdjęć satelitarnych w kierunku wykrycia emisji metanu. Na potrzeby testu planujemy udostępnić kilka wybranych elementów infrastruktury gazowej w Oddziale PGNiG SA w Zielonej Górze.

Opis zadania konkursowego zawiera załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu.

W PGNiG chcemy jak najlepiej przygotować się do wejścia w życie tzw. rozporządzenia metanowego. Planowany akt prawa europejskiego (będzie to rozporządzenie Parlamentu i Rady UE) w sprawie ograniczenia emisji metanu w sektorze energetycznym przewiduje coroczne pomiary emisji metanu na poziomie zakładu dla wszystkich eksploatowanych aktywów. Liczymy, że wyłonieni w ramach konkursu wykonawcy zademonstrują skuteczne, dokładne, powtarzalne i ekonomicznie uzasadnione metody, z których jako PGNiG będziemy mogli skorzystać w przyszłości w celu raportowania emisji metanu.

Uczestnikami konkursu mogą być:

  • osoby fizyczne
  • osoby prawne
  • jednostki organizacyjne nieposiadająca osobowości prawnej

Dla zwycięzców konkursu przewidziano możliwość zawarcia odpłatnej umowy przeprowadzenia testu lub demonstracji oferowanej przez nich metody zdalnego pomiaru emisji metanu.

Poniżej znajdują się materiały z niezbędnymi szczegółami dotyczącymi konkursu. O konkursie można również przeczytać na stronie programu InnVento www.innvento.pl
Na zgłoszenia czekamy do 31.08.2022 pod adresem mailowym: innvento@pgnig.pl
Pod tym adresem czekamy również na pytania co do zasad aplikowania.

 

Załączniki

  • Nazwa plikuTyp plikuWaga pliku
  • Regulamin konkursu - Zdalne wykrywanie emisji metanu pdf 634.98 kB
  • Regulamin konkursu - Zdalne wykrywanie emisji metanu docx 22.64 kB
  • Zał. nr 1 - Opis zadania konkursowego pdf 436.48 kB
  • Zał. nr 2 - Formularz oferty wraz z oświadczeniami pdf 594.69 kB
  • Zał. nr 2 - Formularz oferty wraz z oświadczeniami docx 31.78 kB
  • Zał. nr 3 - Klauzula informacyjna pdf 429.72 kB
  • Zał. nr 4 - Umowa POC pdf 542.65 kB
  • Zał. nr 4 - Umowa POC docx 79.33 kB