Drukuj
13.10.2022
Muzeum Gazowni Warszawskiej znów otwarte

Jeden z najważniejszych stołecznych zabytków dziedzictwa przemysłowego powraca w nowej odsłonie, łączącej historię z nowoczesnymi trendami wystawienniczymi. Zwiedzający Muzeum Gazowni Warszawskiej będą mogli zgłębić tajniki produkcji i wykorzystania gazu miejskiego, który 100 lat temu służył nie tylko do oświetlania ulic i gotowania posiłków, ale zasilał nawet lodówki.

12.10.2022
PGNiG podpisało umowę na dofinansowanie projektu Hy-Chess

Konsorcjum w składzie: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo – lider konsorcjum, Politechnika Śląska – partner konsorcjum oraz Instytut Technologii Paliw i Energii – partner konsorcjum podpisało umowę na dofinasowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju innowacyjnego projektu energetycznego w ramach pierwszego konkursu NOWE TECHNOLOGIE W ZAKRESIE ENERGII w obszarze tematycznym „T3. Technologie wytwarzania i wykorzystania wodoru”. Umowa opiewa na pełną wnioskowaną kwotę dofinansowania, która wynosi 34,3 mln złotych. Całkowity budżet projektu wyniesie 120 mln złotych.

10.10.2022
Akcjonariusze PGNiG niemal jednomyślnie wyrazili zgodę na połączenie z PKN ORLEN

Aż 99,99 proc. akcjonariuszy PGNiG obecnych na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu wyraziło zgodę na połączenie z PKN ORLEN. Decyzja ta jest jednym z ostatnich etapów w procesie połączenia obu spółek.

07.10.2022
Multienergetyczny koncern to wzrost bezpieczeństwa Polski

Połączenie PGNiG i PKN Orlen realizowane jest zgodnie z przyjętym planem. 10 października odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PGNiG SA w sprawie połączenia obu spółek. Wcześniej – 28 września 2022 roku Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PKN Orlen zgodziło się na połączenie koncernu z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem.

04.10.2022
PGNiG: kolejny intensywny kwartał dostaw LNG

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo utrzymuje wysokie tempo dostaw skroplonego gazu ziemnego do Polski. W okresie od lipca do września Spółka odebrała w Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu 14 ładunków LNG. Dodatkowe 3 dostawy Grupa PGNiG sprowadziła poprzez terminal w litewskiej Kłajpedzie.

30.09.2022
PGNiG z długoterminową rezerwacją mocy regazyfikacyjnych w terminalu LNG w Kłajpedzie

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo uzyskało przydział mocy regazyfikacyjnych w litewskim terminalu LNG. Zapewni to Spółce możliwość sprowadzenia poprzez ten terminal ponad 0,5 mld m sześc. gazu ziemnego rocznie. Okres rezerwacji wynosi 10 lat.

30.09.2022
PGNiG dostarczy gaz ziemny dla Grupy PGE

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło umowę ramową oraz kontrakty indywidualne z największym producentem energii elektrycznej i cieplnej w kraju – PGE Polską Grupą Energetyczną. Zakontraktowany gaz będzie zasilał 10 jednostek wytwórczych Grupy PGE.

28.09.2022
Nowy projekt wodorowy PGNiG i Politechniki Śląskiej z dofinasowaniem NCBiR

Eksperci PGNiG i Politechniki Śląskiej pracują nad innowacyjnym czujnikiem do wykrywania wodoru w ramach projektu HydroSens. Przedsięwzięcie otrzymało dofinasowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

27.09.2022
PGNiG wykorzysta prawie całą zarezerwowaną przepustowość Baltic Pipe

W 2023 roku PGNiG będzie mogło sprowadzić z Norwegii do Polski przez Baltic Pipe co najmniej 6,5 mld m sześc. gazu ziemnego. To oznacza, że Spółka wypełni co najmniej 80 proc. zarezerwowanej przepustowości nowego gazociągu. W 2024 roku wolumen dostaw wzrośnie o ponad 1 mld m sześc., a stopień wykorzystania zarezerwowanej przez PGNiG mocy przesyłowej Baltic Pipe przekroczy 90 procent.

 

23.09.2022
PGNiG i Grupa Equinor podpisały pakiet kontraktów na dostawy gazu do Baltic Pipe

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz spółki z grupy Equinor ASA zawarły umowy kupna-sprzedaży gazu ziemnego wydobywanego na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Łączny wolumen podpisanych kontraktów to 2,4 mld m sześc. gazu rocznie przez 10 lat. Dostawy gazu trafią do Polski dzięki gazociągowi Baltic Pipe.