Drukuj

01.09.2016 Strategiczny kontrakt PGNiG – spółka dostarczy paliwo gazowe do Grupy PGE

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA, spółki z Grupy PGE, zawarły 30 sierpnia 2016 r. kontrakty indywidulane na sprzedaż paliwa gazowego, których szacunkowa wartość może wynieść 2 mld złotych.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz PGE Górnictwo
i Energetyka Konwencjonalna SA, spółki z Grupy PGE, zawarły 30 sierpnia 2016 r. kontrakty indywidulane na sprzedaż paliwa gazowego, których szacunkowa wartość może wynieść 2 mld złotych.

Kontrakty obowiązują do 1 października 2019 r. – z opcją przedłużenia do 1 stycznia 2023 roku. Gaz ziemny trafi do Elektrociepłowni Lublin-Wrotków i Elektrociepłowni Rzeszów należących do grupy PGE. Wolumen dostaw może wynieść łącznie ok. 2,2 mld m3.

To kolejne kontrakty spółki, zawarte z dużym odbiorcą przemysłowym, w których wprowadzono w pełni rynkowe warunki dostaw. 

- PGE to nasz strategiczny klient, dla którego kluczowe jest bezpieczeństwo dostaw. PGNiG to gwarantuje - informuje Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG SA
ds. handlowych. - Mamy przejrzystą i konkurencyjną ofertę. Wyróżniamy się wysoką jakością sprzedaży - klienci to doceniają i dlatego coraz częściej wybierają PGNiG - podkreśla wiceprezes Maciej Woźniak.

- Grupa PGE, lider na rynku elektroenergetycznym w Polsce, ceni sobie stabilność dostaw surowców produkcyjnych, jaką gwarantują podpisane kontrakty z PGNiG. Wynegocjowane umowy, oparte na konkurencyjnej ofercie, pozwolą zagwarantować naszym klientom bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej i ciepła
na korzystnych warunkach
- mówi Bolesław Jankowski, wiceprezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej ds. handlu.

Kontrakty indywidulane zostały podpisane w ramach Umowy Ramowej z dnia

8 października 2015 roku. Umożliwia ona zawieranie dodatkowych kontraktów
na kolejne wolumeny.

Departament Komunikacji PGNiG SA

tel. 22 691 84 11

faks 22 691 83 07

rzecznik@pgnig.pl

 

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA to lider rynku gazu ziemnego w Polsce. PGNiG SA jest spółką giełdową obecną w indeksie największych polskich firm (WIG 20), zajmującą się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, a także, poprzez kluczowe spółki, importem, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej. PGNiG SA posiada akcje/udziały w 29 spółkach, w tym w podmiotach świadczących specjalistyczne usługi geofizyczne i wiertniczo - serwisowe, wysoko cenione na rynkach międzynarodowych. PGNiG SA posiada oddziały i przedstawicielstwa w Rosji, Belgii, Pakistanie, na Białorusi i Ukrainie. PGNiG SA jest również jedynym właścicielem spółki PGNiG Upstream International AS, prowadzącej działalność w zakresie poszukiwania i eksploatacji złóż na Norweskim Szelfie Kontynentalnym i Morzu Norweskim, spółki POGC - Libya BV, poszukującej złóż węglowodorów w basenie Murzuq na terenie Libii, PGNiG Sales & Trading GmbH w Monachium zajmującej się handlem gazem oraz PGNiG Finance AB w Sztokholmie, którą wykorzystano do emisji euroobligacji na rynku europejskim.

Grupa Kapitałowa PGE jest największym w Polsce przedsiębiorstwem sektora elektroenergetycznego pod względem przychodów i generowanego zysku EBITDA. Dzięki połączeniu własnych zasobów paliwa i wytwarzania energii oraz posiadaniu sieci dystrybucyjnych, PGE gwarantuje bezpieczne i stabilne dostawy energii elektrycznej do ponad pięciu milionów klientów. Działalność GK PGE obejmuje wydobycie węgla brunatnego, wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła, obrót hurtowy, dystrybucję i sprzedaż energii elektrycznej. W ramach Grupy Kapitałowej za integrację działalności w ramach poszczególnych segmentów odpowiadają spółki: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., PGE Energia Odnawialna S.A, PGE EJ1 sp. z o.o., PGE Dystrybucja S.A. oraz PGE Obrót S.A. GK PGE jest niekwestionowanym liderem pod względem zainstalowanych mocy i wielkości produkcji. Udział Grupy w produkcji energii elektrycznej w Polsce wynosi ok. 40 proc., natomiast w rynku dystrybucji energii elektrycznej ok. 26 proc.

Powrót