Drukuj
18.07.2011
Jeszcze w tym roku zostań Liderem Odpowiedzialnego Biznesu

W ramach projektu „Koalicja na rzecz odpowiedzialnego biznesu” Pracodawcy RP organizują konkurs Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu 2011. Zgłoszenia można nadsyłać od 27 czerwca do 12 sierpnia br. Do udziału zapraszamy firmy z sześciu sektorów: paliwowo-energetycznego, budowlanego, teleinformatycznego, finansowego, FMCG oraz farmaceutycznego. Ważnym elementem przystąpienia do konkursu będzie zadeklarowanie, że firma prowadzi działalność biznesową w sposób odpowiedzialny i zgodny z zasadami Kodeksu. Spośród uczestników w każdej branży zostanie wyłoniony Lider Odpowiedzialnego Biznesu 2011. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas prestiżowej gali, która odbędzie się w październiku br.

14.07.2011
PGNiG po raz kolejny na liście spółek Respect Index
14.07.2011
PGNiG po raz kolejny na liście spółek Respect Index
14 lipca br. Giełda Papierów Wartościowych po raz kolejny ogłosiła listę spółek Respect Index, pierwszego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA znalazło się ponownie w tej elitarnej grupie.
05.07.2011
Oświadczenie w sprawie nieprawdziwej informacji o podpisaniu listu intencyjnego przez PGNiG SA
W związku z informacjami, które pojawiły się na portalach internetowych w dniach 30 czerwca-1 lipca 2011 r. dotyczącymi listu intencyjnego na dostawy gazu LNG do Polski Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oświadcza, że nie podpisywało listu intencyjnego ze spółką Luce Energy na 15-letnie dostawy 1 mln  gazu LNG i ropy naftowej rocznie.
30.06.2011
Prezes URE zatwierdził taryfy gazowe
PGNiG SA od 15 lipca 2011 roku wprowadza nową Taryfę w zakresie dostarczania paliwa gazowego.  Podstawowym uzasadnieniem dla zmiany taryfy jest znaczący wzrost kosztów importu gazu związany z rosnącymi od początku roku notowaniami cen ropy. Aktualnie obowiązująca taryfa kalkulowana była przy cenie baryłki ropy na poziomie ok. 80 USD, natomiast obecnie utrzymuje się ona na poziomie ponad 110 USD. Jednocześnie PGNiG SA musi zachować zdolność kontynuowanie kosztownego programu poszukiwania nowych złóż gazu, w tym także łupkowego, co przełoży się na stabilizację cen w kolejnych latach. Co istotne, m.in. dzięki prowadzeniu właściwej polityki finansowej w spółkach dystrybucyjnych, wchodzących w skład grupy kapitałowej PGNiG SA, możliwa była obniżka opłat sieciowych (m. in. średnia opłata za dystrybucję gazu spadnie o blisko 1%).
W efekcie wzrost rachunków dla odbiorców indywidualnych jedynie nieznacznie przewyższy poziom inflacji.
30.06.2011
PGNiG SA kupi tańszy gaz
PGNiG SA podpisało umowę z niemiecką spółką VNG AG na dostawy letnie ok. 50 mln m sześc. gazu do punktu zdawczo-odbiorczego w Lasowie. Dostawy rozpoczną się 3 lipca 2011 r. i potrwają do końca trzeciego kwartału br. lub do odbioru całości zakontraktowanego gazu. 
30.06.2011
PGNiG SA stawia na poszukiwania węglowodorów i elektrownie gazowe
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zaktualizowało strategię Grupy Kapitałowej do 2015 r. Nadrzędnym celem strategicznym PGNiG jest wzrost wartości spółki dla akcjonariuszy i dalszy rozwój firmy jako koncernu multienergetyczengo. Strategia ta będzie realizowana z uwzględnieniem uwarunkowań związanych z koniecznością zapewnienia długofalowego bezpieczeństwa w zakresie nieprzerwanych dostaw gazu na potrzeby rynku krajowego.  
28.06.2011
Zasoby gazu ziemnego w okolicy Kutna szacowane są na ok. 100 mld m sześc.
W związku z licznymi pytaniami, dotyczącymi koncesji na poszukiwanie gazu konwencjonalnego w rejonie Kutna, informujemy, że szacunkowe zasoby gazu ziemnego mogą wynosić ok. 100 mld metrów sześciennych. Czy prognozy dotyczące potencjalnych zasobów na obiekcie Kutno się potwierdzą, będzie można stwierdzić dopiero po wykonaniu kilku odwiertów.
14.06.2011
PGNiG SA otworzy w lipcu rozbudowany magazyn gazu Strachocina
Już w lipcu 2011 r. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA otworzy jeden z rozbudowywanych obecnie podziemnych magazynów gazu - Strachocina. Rozbudowa magazynu pozwoli na zwiększenie jego pojemności czynnej ze 150 mln m sześc. do 330 mln m sześc. Wartość tej inwestycji to ok. 551,1 mln zł, w tym przewidywane dofinansowanie UE wyniesie 53,2 mln zł.