Przypomnijmy skąd się wziął pomysł na powstanie galerii w biurowcu. Przestrzeń wystawiennicza powstała w wyniku zmian organizacyjnych, które odbywały się w siedzibie Oddziału. Miejsce po zlikwidowanym salonie samochodowym Forda postanowiono zagospodarować z myślą o działaniach z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu. Były to prekursorskie działania w spółce PGNiG. Od 2010 z części salonu utworzono miejsca biurowe dla Działu Komunikacji i PR, sprawującego również pieczę nad Salonem Wystaw.
A co działo i dzieje się w Salonie Wystaw? Obok wystaw branżowych, które prezentują dziedzictwo polskiego przemysłu naftowego i gazowniczego, w Salonie pojawia się twórczość nie tylko znanych zielonogórskich artystów, ale także pasjonatów, pracowników, seniorów i przedszkolaków, osób z niepełnosprawnością. Tu prowadzone są również warsztaty dla pracowników i ich dzieci oraz spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży. A wszystko to można zamknąć w jednym słowie – ENERGIA. Energia, którą odkrywamy w ziemi, sercu, pasji, wiedzy… Tu codzienność wzbogacana jest radością, ciekawością życia i spełnieniem w pasjach.
A skąd te pomysły? Jeden pomysł nakręca drugi….pomysły czerpane z pasji do sztuki opiekuna Salonu, którym była nasza koleżanka Jolanta Pietras, od lipca na emeryturze. Dusza artystyczna, miłośniczka sportu i fotografii. Zajmuje się malarstwem akrylowym i akwarelowym oraz biżuterią pouringową. Każde spotkanie generuje kolejne pomysły i stąd w Salonie Wystaw ta różnorodność, wpisująca się w społeczne zaangażowanie Oddziału od wielu lat.
Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia Salonu Wystaw, obejrzenia pamiątkowych plakatów i albumów ze zdjęciami z wystaw. Zatrzymaliśmy tam wiele wydarzeń, wspomnień, sylwetek, w ten sposób pisząc kolejne karty historii naszych pracowników i ich otoczenia.