Artyści o sobie:
Izabela Marcińska
Z Oddziałem w Zielonej Górze związana jestem od 2004 r. Obecnie pracuję w Dziale Serwisowania Odwiertów. Wcześniej, jako nauczyciel przedmiotów zawodowych, pracowałam w Zespole Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze. Spełniam się w różnych aktywnościach artystycznych m.in. w pracach manualnych i plastycznych, grze na instrumentach (skrzypce, erhu, pianino). Moją kolejną pasją jest ziołolecznictwo i medycyna funkcjonalna, ze specjalnością w uzyskiwaniu olejków eterycznych metodą destylacji parowej i ich wszechstronnego zastosowania. Pomaga mi w tym możliwość uprawy niezbędnych roślin we własnym ogrodzie, który jest moim największym wyzwaniem. Prezentowane malarstwo olejne i akwarelowe pozwoliło mi wyrazić mój zachwyt różnorodnością przyrody i krajobrazu.
Krzysztof Pierzchała
W PGNiG pracuję od 1989 roku w Dziale Organizacyjnym, w Pile. Niedawno podjąłem studia w Bydgoskiej Szkole Wyższej na Wydziale Administracji. W czasie wolnym rozwijam swoje zainteresowania. Mam ich wiele, a są tak ciekawe, że staram się zawsze znaleźć na nie czas. Jestem członkiem chóru męskiego, chóru mieszanego Canto w Wyrzysku oraz chóru ewangelickiego w Pile. Gram na trąbce i saksofonie. Malarstwem zajmuję się od dwóch lat i jestem samoukiem. Kolekcjonuję antyki, stare motory i auta. Interesuję się literaturą średniowieczną. Obecnie piszę pracę dyplomową z bardzo intrygujących dziedzin jakimi są kryminalistyka i kryminologia.
„Historyczna podróż z Bóbrki do Zielonej Góry”
Tradycje naftowe, które narodziły się w XIX wieku w Bóbrce, kontynuują dwa oddziały wydobywcze PGNiG SA – w Sanoku i w Zielonej Górze. Historia górnictwa naftowego na zachodzie Polski ma dopiero pół wieku, ale to właśnie tu znajdują się dzisiaj największe i najnowocześniejsze instalacje technologiczne eksploatujące złoża ropy naftowej i gazu ziemnego.
Dzięki uprzejmości Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce prezentować będziemy w Salonie Wystaw Oddziału w Zielonej Górze przy ul. Boh. Westerplatte 15 wystawę „Bóbrka najstarsza na świecie kopalnia ropy naftowej". Ekspozycja potrwa do końca lipca br. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy. Zachęcamy również do wyprawy na Podkarpacie - do Bóbrki - która może okazać się wspaniałą wakacyjną przygodą dla całej rodziny!