I kwartał
Od 1 stycznia 2014 roku stanowisko Prezesa Zarządu PGNiG objął Mariusz Zawisza. Na wspólną kadencję zostali powołani również Jerzy Kurella – Wiceprezes Zarządu ds. Handlowych, Jarosław Bauc – Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych, Zbigniew Skrzypkiewicz – Wiceprezes Zarządu ds. Poszukiwań i Wydobycia, Andrzej Parafianowicz – Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych.
Ze względu na sytuację polityczną w Libii i zagrożenie dla pracowników POGC Libya B.V. przerwała realizację prac poszukiwawczych na koncesji w Libii.
II kwartał
Zwyczajne Walne Zgromadzenie PGNiG w dniu 15 maja 2014 roku podjęło decyzję o podziale zysku netto PGNiG za rok obrotowy 2013 i postanowiło przeznaczyć na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy kwotę 885 mln zł. Dywidenda przypadająca na jedną akcję wynosi 0,15 zł.
Operator Systemu Magazynowania Sp. z o.o. rozpoczęła udostępnianie zwiększonych pojemności czynnych PMG Wierzchowice i PMG Strachocina.
III kwartał
W dniu 1 sierpnia 2014 roku PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. rozpoczęła działalność operacyjną. Spółka przejęła dotychczasową działalność PGNiG w obszarze obrotu detalicznego gazem. Zmiana ta ma umożliwić PGNiG realizację tzw. obliga giełdowego, zgodnie z którym od 2015 roku Spółka jest zobowiązana do sprzedaży na giełdach towarowych 55% wolumenu gazu wysokometanowego wprowadzanego do systemu przesyłowego.
W dniu 29 września 2014 roku PGNiG Upstream International AS nabyła od Total E&P Norge AS udziały w pakiecie czterech złóż zlokalizowanych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Na pakiet składają się udziały w sześciu koncesjach obejmujących złoża: Morvin, Vilje, Vale i Gina Krog. W wyniku tej transakcji zasoby wydobywalne PGNiG Upstream International AS w Norwegii wzrosły o około 60%.
IV kwartał
PGNiG i Qatar Liquefied Gas Company Limited (3) zawarły porozumienie dodatkowe do umowy sprzedaży skroplonego gazu ziemnego (LNG) z dnia 29 czerwca 2009 roku. Podpisane porozumienie zminimalizuje ryzyko zapłaty przez PGNiG kary za nieodebrane ilości gazu LNG zgodnie z klauzulą kontraktową take or pay. W ocenie Zarządu PGNiG, bazując na obecnie dostępnych informacjach na temat przewidywanych na 2015 rok cen LNG na świecie oraz cen gazu ziemnego w Polsce, porozumienie może pozwolić na poprawę w 2015 roku wyniku finansowego PGNiG na obrocie gazem ziemnym pozyskanym w ramach umowy długoterminowej wobec pierwotnego scenariusza.
Prezes URE zatwierdził „Taryfę w zakresie dostarczania paliw gazowych nr 7/2015 PGNiG SA” (taryfa hurtowa) na okres od 1 stycznia do 30 kwietnia 2015 roku. Średnia cena gazu wysokometanowego została obniżona o około 4%, natomiast gazu zaazotowanego (Lw) o 1,4%.
Prezes URE zatwierdził „Taryfę PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. w zakresie obrotu paliwami gazowymi nr 1” (taryfa detaliczna) na okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 roku. Średnia cena paliwa gazowego w obrocie została obniżona o 1,8% dla gazu wysokometanowego (E), 0,8% dla gazu zaazotowanego (Lw), 1,1% dla gazu zaazotowanego (Ls) i 1,6% dla gazu propan-butan-rozprężony.
Tego samego dnia prezes URE zatwierdził również „Taryfę Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. dla usług dystrybucji paliw gazowych i usług regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego” na okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 roku. Średnie stawki opłat wzrosły w przedziale o ok. 2,2-3,6% w zależności od danego Oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa.