Cel III

Kojarzenie marki z dobrym pracodawcą (Pracodawca z wyboru)

 

Działania / Dobre Praktyki

Tworzymy przyjazne miejsce pracy, w którym możliwa jest realizacja pasji i zainteresowań pracowników

Wspieramy zaangażowanie społeczne pracowników

PGNiG wspiera różnorodne inicjatywy pracowników związane z zaangażowaniem społecznym, realizacją własnych zainteresowań i potrzeb, przede wszystkim aktywnością na rzecz innych. Wynika to z przekonania o tym, że działalność społeczna buduje więzi pracownicze, wzmacnia poczucie wspólnoty i daje osobistą satysfakcję.

Wśród przykładów wielu inicjatyw naszych pracowników na wyróżnienie zasługuje z pewnością krwiodawstwo. Idea honorowego krwiodawstwa jest silnie obecna od wielu lat wśród pracowników Grupy Kapitałowej. Klub HDK „Nafta” z Zielonej Góry skupia krwiodawców z Oddziału w Zielonej Górze i spółki Poszukiwania Naftowe „Diament”. W 2011 roku oddali oni łącznie ponad 147 litrów krwi i zorganizowali 2 akcje krwiodawstwa skierowane nie tylko do pracowników, ale i mieszkańców miasta. Przy okazji akcji prowadzone są również szkolenia z pierwszej pomocy. Krew oddają w zorganizowany sposób pracownicy wielu innych jednostek GK PGNiG np.: MOOG, DOOG, MSG, KSG, PGNiG Termiki i Centrali PGNiG.

Pracownicy dwóch Oddziałów – w Sanoku i Zielonej Górze oddali w 2011 roku 198,55 litrów krwi.
Józef Barda z Oddziału w Zielonej Górze oddał od 1983 roku 52,43 litrów.
Stanisław Pietraszek z DOOG oddał od 1968 roku 59 litrów krwi.

Co roku pracownicy wielu podmiotów GK PGNiG angażują się również w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”, spontanicznie pomagają potrzebującym i poszkodowanym ze swojego otoczenia w zdarzeniach losowych.

Karpacka Spółka Gazownictwa zorganizowała 2 akcje społeczne – „Ozdoba dla Oli” (kiermasz ozdób świątecznych, z którego dochód – 7 792 zł przeznaczono na wózek inwalidzki dla dziecka pracownika). Drugą była zbiórka pomocy rzeczowej dla Polaków z Litwy i wyposażenie pierwszego Hospicjum dla chorych na raka prowadzonego przez polskie siostry zakonne w Wilnie. Zebrane dary (książki, odzież, żywność, środki czystości) zostały zawiezione również do szkół i rodzin w Mejszagole, Turgielach, Rakańcach, Postawkach oraz do domu dziecka w Podbrodziu. Praktyka ta uzyskała uznanie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i została opublikowana w Raporcie Dobrych Praktyk FOB za 2011 r.

Pracownicy Oddziału w Egipcie z okazji miesiąca postu muzułmańskiego przygotowali i wręczyli wszystkim lokalnym współpracownikom paczki żywnościowe z tradycyjnymi artykułami ramadanowymi. Takie paczki rozdano także ubogim rodzinom mieszkającym w pobliżu biura oddziału.