Siła Rodziny przyciągnęła tłum!

Na wernisażu Nel i Weroniki Firlej zjawiło się mnóstwo ludzi. W sobotę 7 kwietnia uroczyście otwarto wystawę prac dwóch nadzwyczaj uzdolnionych artystek.

"Przed Wami nasza wystawa: obrazy, kartki scrapki, zdjęcia, rzeźby, papier czerpany, decoupage. Co to jest scrapbooking?  To sztuka ręcznego tworzenia i dekorowania. Co to jest decoupage? Technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię: drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika - wzoru wyciętego z papieru lub serwetki tzw. technika serwetkowa. Co to jest papier czerpany? Rodzaj papieru wytwarzanego w procesie czerpania, na który składa się etap wyodrębnienia pojedynczych włókien z surowców roślinnych oraz etap formowania papieru z wodnej zawiesiny włókien, odwadnianej na sicie.

U naszych córek Weroniki i Nel stwierdzono niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, co nie przeszkadza im artystycznie tworzyć. Dziewczynki przy naszym wsparciu kształtują przepiękne rzeczy: kartki skrapki, decoupage, obrazy na płótnie i inne fantazyjne formy plastyczne.
 
Przed Wami nasza wystawa: obrazy, kartki scrapki, zdjęcia, rzeźby, papier czerpany, decoupage."
 
 
- Beata i Piotr Firlej