Scenografia Teatru Rozrywki Trójkąt

Wernisaż wystawy zbioru elementów scenografii Teatru Rozrywki Trójkąt, odbył się 1 lutego w Salonie Wystaw przy ul. Boh. Westerplatte 15.

 

Na wystawie “OBIEKTY TEATRALNE” Teatru Rozrywki Trójkąt możemy zobaczyć wybrane elementy scenograficzne, lalki, kostiumy i inne przedmioty wykorzystywane w spektaklach. Obiekty te są różnorodne - od rekwizytów i małych teatralnych lalek, do kilkumetrowych form animowanych od wewnątrz, od skromnych kostiumów do bogato zdobionych, rekonstrukcyjnych szat. Zróżnicowanie to wynika z bogactwa propozycji stylistycznych poszczególnych spektakli, z których jedne są interaktywnymi, oszczędnymi w formie spektaklami dla dzieci, inne - pełnymi detali, bogatymi rekonstrukcjami historycznymi. Jedne, kameralne, operują środkami wyrazu w mikroskali lalkowego teatrzyku, te plenerowe zaś, często wypełniają przestrzeń miejskiego rynku czy ulicy.

 

Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry istnieje od 2010 roku. Założycielami teatru są Beata i Artur Belingowie. Do realizacji spektakli zaproszeni są również inni aktorzy i muzycy. Od początku działalności do 2018 roku powstały 23 spektakle o bardzo zróżnicowanym charakterze i formach wyrazu, skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

TRT jest jedyną zawodową formacją w Polsce programowo tworzącą także szczególne przedstawienia, bazujące na tradycji średniowiecznej i inspirowane średniowieczem. Teatr gra przez cały rok na terenie Polski, na scenach domów kultury i teatrów, biorąc udział również w przeglądach i festiwalach teatralnych.