Spotkanie z Gazusiem

Gazuś to przyjaciel dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 34! Wraz z nim przedszkolaki poznały już ciekawe miejsca na całym świecie, zdobyły wiedzę o florze i faunie oraz egzotycznych kulturach. Tym razem nasza formowa maskotka zabiera dzieci w równie ciekawą podróż - podróż po świecie najbliższym Gazusiowi - świecie nauki, ciekawych ludzi i odpowiedzi na zadawane pytania.

W ramach projektu "Uczymy się z Gazusiem!" przedszkolaki z dwóch grup pięciolatków Miejskiego Przedszkola nr 34 w Zielonej Górze wezmą udział w kilku zajęciach edukacyjnych nie tylko z maskotką, ale też z ludźmi związanymi ze sportem, z nauczycielami wychowania przedszkolnego oraz z osobami pomagającymi innym, interesującymi się nauką i przyrodą, a także z... nafciarzem.

Podczas zajęć dzieci poznają zagadnienia z najróżniejszych dziedzin życia. Biorą udział w różnorodnych formach aktywności poznawczych, wycieczkach, warsztatach plastycznych. Projekt zakończy podsumowanie  i wystawa prac dzieci w Salonie Wystaw PGNiG SA, gdzie zaprezentujemy zdjęcia z realizacji projektu i prace plastyczne przedszkolaków.

W piątek 6 kwietnia dzieci miały okazję poznać podstawowe zagadnienia związane z działalnością Oddziału. Jak i gdzie wydobywamy ropę naftową i gaz ziemny? Jakie jest zastosowanie wydobytych produktów? Co można obejrzeć w Salonie Wystaw? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli pracownicy Działu Komunikacji i PR.

W harmonogramie projektu przewidzieliśmy m. in. spotkanie z trenerem brazylijskiego jiujitsu Piotrem Firlejem, przedstawicielami Fundacji Dr Clown i wycieczkę do zielonogórskiego planetarium!