Porady Gazusia - na zdrowie!

Nasza firmowa maskotka wsparła lekcję zdrowego żywienia, którą poprowadziły w przedszkolu nr 34 przedstawicielki Fundacji Dr Clown.

Czy słodycze są zdrowe? Jakie witaminy zawierają w sobie warzywa i owoce? Na te i wiele innych pytań udzieliliśmy odpowiedzi podczas kolejnego spotkania w ramach programu "Uczymy się z Gazusiem". W środę 11 kwietnia przedszkolaki dowiedziały się również, że "lekarz leczy ludzi, niesie pomoc i jest przyjacielem dziecka". Ponadto rozmawialismy o tym, co powinniśmy robić żeby być zdrowym...

W ramach projektu „Uczymy się z Gazusiem!” przedszkolaki z dwóch grup pięciolatków Miejskiego Przedszkola Nr 34 w Zielonej Górze wezmą udział w 5 zajęciach edukacyjnych z udziałem maskotki PGNiG SA – Gazusia, nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz między innymi... ludzi związanych ze sportem, zajmujących się pomaganiem innym, interesujących się nauką i przyrodą.

Zajęcia odbywają się w terminie kwiecień, maj 2018 r. i mają postać 45 - minutowych zajęć, podczas których dzieci poznają ciekawe zagadnienia z różnych dziedzin życia. Podczas zajęć biorą udział w różnorodnych formach aktywności poznawczych, wycieczkach, warsztatach plastycznych i zajęciach. Projekt zakończymy podsumowaniem i wystawą prac dzieci w Salonie Wystaw PGNiG SA, gdzie zostaną zaprezentowane zdjęcia z realizacji zajęć i prace plastyczne dzieci.