Nasze zaangażowanie w akcję

W 2014 r. na terenie Zielonej Góry doszło aż do 57 wypadków i kolizji z udziałem pieszych. 43 z nich wydarzyły się na pasach. Zginęło pięć osób.

Duża liczba wypadków komunikacyjnych z udziałem pieszych zainspirowała nas do podjęcia tematu bezpieczeństwa na drodze, szczególnie podczas przechodzenia przez jezdnię o dwóch pasach ruchu w jedną stronę. Przy okazji spotkań edukacyjnych z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych  na temat pracy górnika naftowego i działalności naszej firmy, poruszaliśmy temat bezpieczeństwa na drodze. Dzieci chętnie dyskutowały na temat prawidłowego poruszania się po drodze, przejściach dla pieszych i bezpiecznej jazdy na rowerze. Maluchy otrzymały odblaski poprawiające widoczność na drodze. W ramach akcji „Bądź bezpieczny, bądź widoczny” zorganizowaliśmy również warsztaty plastyczne dla dzieci naszych pracowników.

Podczas warsztatów dzieci poznały przepisy ruchu drogowego. Pogadankę na temat bezpiecznego zachowania się na wakacjach przeprowadził sierż. sztab. Łukasz Kisielewski z Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp.