Zielona Góra górą!

Zespół Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika zwycięzcą XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego!

Tematem tegorocznej edycji konkursu, który odbył się w dniach 17-19 kwietnia w Zielonej Górze, była „Geologia i hydrogeologia Przedgórza Sudeckiego i Sudetów". Do finału zakwalifikowało się 12 uczniów z czterech szkół – Zespołu Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika w Zielonej Górze, Zespołu Szkół Zawodowych Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa im. Walerego Goetla z Krakowa, Technikum Geologiczno-Geodezyjno-Drogowego im. Profesora Stanisława Kluźniaka z Warszawy i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza z Krosna.

Po trzech dniach zmagań wszystko było jasne – ZST im. Mikołaja Kopernika zwyciężyła rywalizację drużynową! Drugie miejsce zajęła szkoła z Krakowa, trzecie z Warszawy i czwarte z Krosna.

Rywalizację indywidualną wygrała Katarzyna Drabek z Krakowa. Drugie miejsce zajęły dwie osoby – Aldona Siwak i Bartłomiej Grochmal z Krosna. Natomiast na trzecim miejscu znalazło się aż troje uczniów – Konrad Zajączkowski z Krosna oraz dwaj zielonogórzanie – Adrian Dominiczak i Damian Bielec.
Zaciętą walkę o miejsce na podium i wiele godzin spędzonych nad książkami zrekompensowały uczestnikom atrakcyjne nagrody. Wśród nich laptop, tablety i najważniejsze – 9 indeksów na uczelnie wyższe (3 na krakowską Akademię Górniczo-Hutniczą, 3 na Uniwersytet Warszawski i 3 na Uniwersytet Wrocławski)! Oprócz tego najlepsza drużyna, którą okazała się ekipa Zespołu Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika, otrzymała od Dziekana Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH w Krakowie agat przywieziony z Rio Grande do Sul – Brazylia.
Warto dodać, że jednym z członków jury konkursu był p. Stanisław Mamczur z Oddziału Geologii i Eksploatacji, a sponsorem XXVI finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej był nasz Oddział.