Wystawa fotografii "W dłoniach Azji"

9 grudnia odbył się wernisaż wystawy fotografii Elżbiety Chodynieckiej zatytułowany "W dłoniach Azji".

Na prezentowaną wystawę "W dłoniach Azji" składa się 17 wielkoformatowych portretów z towarzyszącymi fotografiami i historiami. Pomysł i materiały do tej wystawy narodziły się podczas mojej 9-miesięcznej podróży po Azji. W czasie wyjazdu odwiedziłam 9 krajów tego kontynentu: Nepal, Indie, Tajlandię, Laos Kambodżę, Birmę, Filipiny, Malezję i Indonezję. Wyprawa była spełnieniem moich marzeń o długiej podróży tam, gdzie los prowadzi, bez biletu powrotnego i planów na dzień kolejny.

Azja to wielki kontynent z populacją przekraczającą połowę populacji na Ziemi. Odkryć tu można starożytną, bogatą historię i głęboko zakorzenioną tradycję. Zafascynował mnie człowiek współczesny, jego dzień powszedni i rzemiosło mu towarzyszące. Poprzez dłonie bohaterów swoich zdjęć, próbuję pokazać jak żyją i kim są zwyczajni ludzie Azji. Wystawa przedstawia orientalny świat Wschodu przez pryzmat ludzkich dłoni, które pracują, modlą się, bawią, przytulają. To właśnie dłonie są tu narratorem kolejnych historii z podróży.

Elżbieta Chodyniecka

Sponsorem wystawy jest PGNiG S.A. Zanim trafiła ona do Zielonej Góry zdjęcia mieli okazję podziwiać mieszkańcy Dębna, skąd pochodzi Elżbieta Chodyniecka. Wernisaż wystawy odbył się 22 listopada w Dębnowskim Ośrodku Kultury i zainteresował wielu mieszkańców, m.in. radnych gminy, amatorów fotografii, a także ludzi chcących obejrzeć egzotyczne obrazy pośrodku jesieni. Ponad stuosobowe audytorium w trakcie pokazu slajdów wysłuchało opowieści o kulturze, naturze, pracy, religii oraz dniu powszednim ludzi z tamtej części świata. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zaorganizowanych grup ze szkół oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej.