Włochy w Salonie Wystaw

Wernisaż wystawy "Włochy" odbył się w piątek 15 września w Salonie Wystaw PGNiG SA Oddziału w Zielonej Górze przy ul. Boh. Westerplatte 15. Wydarzenie zorganizowano w ramach Otwartych Działań Twórczych, które są międzyszkolnym projektem skupiającym wokół siebie młodzież z różnych środowisk. Projekt istnieje już trzynaście lat. W trakcie działań młodzi ludzie uczą się rozumieć potrzeby osób niepełnosprawnych.

Proponowane działania mają wpływ na kształtowanie rozwoju poznawczego, sensorycznego i manualnego osób   z niepełnosprawnością intelektualną. Co roku w ramach realizacji zadań projektu młodzież spotyka się na integracyjnych warsztatach plastycznych, na wycieczce, oraz na happeningu w centrum miasta. Nasze działania podsumowujemy na wernisażu w Salonie Wystaw PGNiG. Cieszymy się, że stworzone sytuacje budują poczucie wiary we własne siły.

Sponsorem prezentowanych działań jest zielonogórski Oddział PGNiG SA. W spotkaniach integracyjnych uczestniczyli na przełomie trzynastu lat uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 1, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych,  uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 oraz słuchacze Medycznego Studium Zawodowego. W bieżącym roku szkolnym ZSS nr 1 przystąpił już do XIII edycji Projektu. Działania warsztatowe realizowane były wspólnie z uczniami Gimnazjum nr 1.