Wiosna zawitała w Salonie Wystaw

14 marca w Salonie Wystaw odbył sie wernisaż wystawy fotografii Haliny Ratyńskiej i akwareli Izabeli Berdowskiej. Wystawa ZWIASTUNY WIOSNY powędruje w maju do Centrum Nauki Keplera - Centrum  Przyrodniczego w Zielonej Górze. W tym miejscu warto wspomnieć, że Izabela Berdowska jest twórcą marki "Akwarela zamknięta w biżuterii". Maluje również akwarele wiekszego formatu, które mogliśmy podziwiać na wystawie. Z kolei dr hab. Halina Ratyńska przygotowała prezentację multimedialną o pierwszych, kwitnących wiosenną porą roślinach.
 

Dr hab. Halina Ratyńska urodziła się w Krośnie Odrzańskim i do ukończenia szkoły średniej mieszkała w Zielonej Górze. Studiowała biologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pracowała w Zakładzie Ekologii Roślin i Ochrony Środowiska UAM, w Polskiej Akademii Nauk: w Zakładzie Badań Środowiska Rolniczego i Leśnego w Poznaniu oraz w Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie, a także w Zakładzie Botaniki UKW w Bydgoszczy. Do dzisiaj wiele wiąże ją z winnym grodem, o czym świadczy między innymi prezentowana wystawa. Naukowe zainteresowania H. Ratyńskiej obejmują  szeroko pojętą geobotanikę: florę, zbiorowiska roślinne i ekologię krajobrazu; jest autorką lub współautorką 215 pozycji naukowych, w tym kilkunastu książek. Prywatnie lubi włóczyć się po świecie i jeździć konno. Jej pasją jest także fotografowanie przyrody – jest autorką lub współautorką kilkunastu wystaw.    
 
Izabela Berdowska mieszka w Gorzowie Wielkopolskim.
Informatyk z wykształcenia a zamiłowania malarka akwarelistka. Absolwentka studiów podyplomowych "Obrazowanie w malarstwie i rysunku" w Instytucie Sztuk Wizualnych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Członek wspierający Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Właścicielka Galerii KwadArt w Gorzowie Wlkp. Twórczyni marki "Akwarela Zamknięta w Biżuterii". Brała udział w kilkunastu indywidualnych i w kilkudziesięciu zbiorowych wystawach w Polsce i poza jej granicami.