Wernisaż z Bachusem

"Łagowskie Wspomnienia" to nazwa wystawy, której wernisaż odbył się 9 września w Salonie Wystaw. Jej autorką jest zielonogórska malarka Halina Maszkiewicz. Na wystawę tłumnie przybyli mieszkańcy miasta oraz goście, którzy odwiedzili Zieloną Górę z okazji Winobrania.

Artystka opowiadała o malarstwie, o ludziach którzy tworzyli klimat plenerów łagowskich, o wyzwaniach które niesie ze sobą profesja - malarz.

Halina Maszkiewcz
Uprawia malarstwo w rożnych technikach od malarstwa ściennego, mozaiki, po malarstwo sztalugowe.  Specjalizuje się w akwareli, temperze i oleju. Jej niebywale  bogaty dorobek artystyczny obejmuje portrety, pejzaże, martwe natury, kwiaty, ilustracje i miniatury.
„…Jest to malarstwo w precyzyjnie wyrzeźbionym nastroju światła i cienia. Kolory czyste i śmiałe budują klimat w każdym formacie. Tu nie ma spekulacji, jest myśl wyrażona obrazem.” – Małgorzata Bukowicz
 
Warto wspomnieć, że w przeddzień wernisażu, pani Halina została kolejny raz uhonorowana Nagrodą Kulturalną Prezydenta Zielonej Góry.