Salon Wystaw w chińskim klimacie

20 lipca 2011 r. o godz. 18.00 w Salonie Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze odbył się wernisaż wystawy fotografii Pawła Chary ,,W krainie Mao''.

Fotoekspedycja Pawła Chary miała na celu zatrzymać w kadrze życie codzienne i obrzędy plemienia Mao, ludności zamieszkującej Wyżynę Tybetańską w Chinach. Wystawa to kolejna realizacja z cyklu "Ludzie z pasją podróżowania".

Paweł Chara to artysta-fotografik. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej i przyrodniczej. Obieżyświat z aparatem, chodzący własnymi ścieżkami. Droga jest dla niego celem, a jej obrazowanie pasją i zawodem. Pochodzi z Dębna. Podróżował po Azji, Afryce i Europie. W czasie wędrówek odnajduje miejsca, których nie ma na turystycznej mapie. W plecaku dźwiga na kilka pór roku, namiot i przede wszystkim sprzęt fotograficzny. Wkracza w świat tubylców, mieszka z nimi, poluje, pracuje i świętuje. Jego prace są intymne, nieinwazyjne. Jest wielbicielem ptaków, miłośnikiem ornitologii oraz organizatorem warsztatów fotograficznych dla młodzieży. Jest współtwórcą albumów fotograficznych "Lasy polskie", "Głosy ptaków", "Zwierzęta Polski", "Magia przyrody", "Warto wracać". Publikuje w prasie "Poznaj świat", "Gazeta Wyborcza".