Wernisaż "Niebo w zieleni"

Wernisaż XIX pleneru malarskiego "Niebo w zieleni" odbył się 13 lutego w Salonie Wystaw.

Od 19 lat organizatorem plenerów "Niebo w Zieleni" jest Fundacja "Łagowski Dom Artysty" w Łagowie, którą prowadzi Ałła Trofimenkova-Herrmann.

 

Łagów kocha artystów, więc od lat odbywają się tutaj twórcze spotkania, na które przyjeżdżają mistrzowie pędzla i dłuta nie tylko z Polski. Spacerując po Łagowie nie sposób nie natknąć się na rzeźby Janusza Owsianego, Macieja Cendłaka, Bogdana Samorka, Mirosława Florczaka czy Jerzego Zagrobelnego.

W Galerii ,,Magiel" można zobaczyć obrazy plenerowiczów: Renaty Wojnarowicz, Ireny Smoleń, fotografie Ewy Dumy /panie gościły ze swoimi wystawami w naszym Salonie Wystaw/ a także malarskie działa Marii Dziopak, Ryszarda Patzer, Edwarda Habdasa, Telemacha  i Romy Pilitsidis, Jerzego Bieleckiego, Juliana Woźniaka, Pawła Lasika, Kiejstuta Bereźnickiego, Ryszard Rogali, Zdzisława i Agnieszki Miedzińskich oraz Lubuszan: Stanisława Czarneckiego, Bogusława Jagiełło www.jagiello.art.pl, Ireneusza Pruszyńskiego, Tadeusza i Marty Pietuch, Bożeny Cajdler – Gruszkiewicz /zielonogórzanka/ i wielu innych artystów.

Do marcu br. w naszym Salonie Wystaw możecie Państwo oglądać obrazy wspomnianych twórców. Obok galerii malarskiej prezentowane są również prace grupy łagowskich rękodzielników z Łagowa Lubuskiego.

Sponsorem łagowskich plenerów od wielu lat jest nasz Oddział.