Uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych na wystawie "Energia z Ziemi"

Zielonogórski Oddział PGNiG jest częstym obiektem wycieczek przedszkoli i szkół. Z chęcią odwiedzają nas zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie szkół średnich. 13 października w naszych progach gościliśmy żaków z Zespołu Szkół Technicznych w Zielonej Górze.

Uczniowie zielonogórskiego Technikum z zaciekawieniem oglądali ​ekspozycję prezentowaną w Salonie Wystaw. Dowiedzieli się jak przebiega proces wydobycia ropy naftowej oraz gazu ziemnego, a także jakie są ich produkty końcowe. Pod koniec wycieczki czekała na nich branżowa krzyżówka.

Branżowa wystawa, pt. ENERGIA Z ZIEMI przybliża wykorzystanie w gospodarce polskiej gazu zaazotowanego oraz ropy naftowej ze złóż eksploatowanych przez PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze. Na wystawie przedstawiamy zagadnienia zawiązane z procesem eksploatacji złóż gazu ziemnego i ropy naftowej, przesyłu gazu oraz inwestycjami w nowej energetyce. Wystawa ma charakter edukacyjny, prezentujemy ją w szkołach, instytucjach kulturalnych, a także na spotkaniach branżowych świata energetyki.

PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze obchodzi w tym roku 55 lat działalności na Niżu Polskim. Z tej okazji do końca października można było podziwać ekspozycję ENERGIA Z ZIEMI w Salonie Wystaw.