Sukcesy wychowanków GKT "Nafta"

Klaudia Wybudowska została powołana do reprezentacji Polski na nieoficjalne Drużynowe Mistrzostwa Europy. Z kolei w Gliwicach na kortach Fundacji RADAN odbyły się 88 Narodowe Mistrzostwa Polski w Tenisie Kobiet i Mężczyzn. Piotr Barański, z GKT Nafta, bardzo dobrze będzie wspominał ten turniej. Po raz pierwszy wystartował we wszystkich rozgrywanych kategoriach, tzn. w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej i zdobył dwa medale!
W dniach 24-27 lipca w czeskim Rakovniku odbyły się eliminacje do Tennis Europe Nations Challenge by HEAD (nieoficjalne Mistrzostwa Europy do lat 12). Do składu Reprezentacji Polski została nominowana Klaudia Wybudowska (GKT Nafta Zielona Góra), która na co dzień trenuje z trenerem Łukaszem Sękiem.

Z eliminacji w Rakovniku do finałów dostały się Polki oraz Czeszki, które w decydującym meczu pokonały Austriaczki 2-1.

Finały w których dziewczęta walczyły o medale odbyły się w dniach 7-10 sierpnia w Ajaccio na Korsyce. Klaudia Wybudowska wspólnie z Weroniką Baszak i Aleksandrą Wierzbowską zajęły tu 4 miejsce, wyprzedzając m.in. reprezentacje Wielkiej Brytanii, Czech, Belgii i Holandii. Gratulujemy wielkiego sukcesu wychowance klubu GKT "Nafta"!

Piotr w grze mieszanej razem z Oliwią Szymczuch, zawodniczką KS Grzegórzecki Kraków, pokonali w pierwszej rundzie parę Agata Mlazga i Kacper Mularczyk (ZTT Złotoryja) 6/4 6/0. W grze o strefę medalową wygrali z Zofią Stanisz (KT Jelenia Góra) i Michałem Dmochowskim (Macht Point Ślęza) 6/4 6/4. W półfinale spotkali faworytów turnieju Katarzynę Kawę i Piotra Gadoskiego (oboje z AZS Poznań) i ulegli w przerywanym przez deszcz meczu 4/6 1/6. Ale brązowy medal został zdobyty i to w pierwszym starcie dla Oliwii i Piotra.
Oprócz tego para deblowa Piotr Barański i Rafał Teurer z Promasters Szczecin odniosła wielki sukces zdobywając tytuł wicemistrza Polski w grze podwójnej po zaciętych meczach z rywalami z najwyższej polskiej półki!
Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy pary zielonogórzan i jeszcze raz serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników!