Spotkania edukacyjne w siedzibie Oddziału

Uczestnicy półkolonii organizowanej przez Stowarzyszenie Miłośników Czarnej w poniedziałek (6 lutego) odwiedzili nasz Oddział. Wizyta w PGNiG S.A. była jednym z przystanków w ich napiętym planie zajęć, ale jak mówili najciekawszym.

Podczas prelekcji dzieci dowiedziały się skąd bierze się ropa naftowa oraz gaz ziemny, a także tego jak bezpiecznie zachowywać się na drodze i podczas ferii zimowych.

W ramach wizyty nasi goście zwiedzili również Salon Wystaw podziwiając wystawę Pani Ewy Dumy ("Zielona Góra - zielona?") oraz eksponaty związane z wydobyciem węglowodorów.

Z kolei we wtorek (14 lutego) w Salonie Wystaw rozpoczęliśmy cykl spotkań podróżniczych "Z Gazusiem przez świat". Dzieci z przedszkola nr 34 w trakcie swojej "podróży", której patronem jest nasza firmowa maskotka, "odwiedzą" Arktykę, Afrykę, Amerykę Południową oraz Azję. Jak to możliwe? Wszystko dzięki spotkaniom z prawdziwymi podróżnikami, którzy opowiedzą przedszkolakom o swoich wyprawach. Każda taka opowieść urozmaicona będzie zdjęciami z egzotycznych miejsc.

 
Start miał miejsce na wystawie Ewy Dumy "Zielona Góra - zielona?" Natomiast na mecie dzieci pojawią się w czerwcu, kiedy to w Przedszkolu nr 34, zobaczą się z naszym kolegą Mariuszem Wozińskim, na spotkaniu pod nazwą "Włochy".