Wyniki wyszukiwania
Niestety, nic nie znaleziono
Brak notatek
Twój koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń


Perspektywy rozwoju

Największe projekty zaplanowane do realizacji w 2017 r. przez PGNiG TERMIKA to: budowa bloku gazowego 450 MWe w EC Żerań oraz budowa kotłowni szczytowej w EC Żerań. Zadania te mają na celu realizację założeń strategii, tj. utrzymanie pozycji wiodącego producenta ciepła na warszawskim rynku oraz realizacja planu inwestycyjnego w celu poprawy rentowności aktywów i dywersyfikacji portfela paliwowego (węgiel/gaz/biomasa/paliwo alternatywne z odpadów). W kontekście krajowego rynku rozważane będą projekty akwizycji systemów ciepłowniczych, wdrażania technologii gazowych w ciepłownictwie, energetyce przemysłowej oraz rozproszonej opartej na gazie kopalnianym i dla sektora uzdrowiskowego/użyteczności publicznej.

Działania realizowane w przyszłości przez PEC mają na celu realizację podstawowych założeń: zapewnienie pewności dostaw ciepła dla wszystkich odbiorców PEC oraz rozwój lokalnego rynku ciepłowniczego.

Największe projekty i inwestycje planowane do realizacji w 2017 r. przez SEJ to kontynuacja budowy kogeneracyjnego bloku fluidalnego CFB o mocy zainstalowanej brutto około 75MWe w EC Zofiówka, przeniesienie dwóch silników gazowych z EC Suszec do EC Zofiówka, modernizacja sprężarkowni w EC Zofiówka – poprawa efektywności wytwarzania sprężonego powietrza, wymiana chłodziarek absorpcyjnych w EC Pniówek – poprawa efektywności wytwarzania chłodu.