Podsumowanie projektu - Uczymy się z Gazusiem

Przy okazji podsumowania projektu "Uczymy się z Gazusiem", 3 października w Salonie Wystaw odbył się finał akcji: „Bądź aktywny! Ruszaj się z nami przedszkolakami”. Początkowo dzieci z MP nr 34 miały tańczyć i ćwiczyć przed siedzibą Oddziału, jednak kapryśna pogoda zmusiła je do aktywności wewnątrz budynku... Na szczęście nie przeszkodziło to w sprawnej realizacji wydarzenia. Byli tu przedstawiciele dyrekcji przedsiębiorstwa, rodzice i media (m. in. TVP3 Gorzów Wlkp., TVZG, Radia Zachód i Gazeta Lubuska).

Podczas tegorocznych zajęć z firmową maskotką – organizowanych od kwietnia do września – dzieci miały okazję wziąć udział w spotkaniach z przedstawicielami ciekawych profesji. Wśród nich także z górnikami naftowymi. W trakcie warsztatów artystycznych tworzyły prace, na których przedstawiły marzenia związane z przyszłym zawodem. Projekt "Uczymy się z Gazusiem" zgłoszono do konkursu "Biznes Wrażliwy Społecznie", którego rozstrzygnięcie nastąpi pod koniec bieżącego roku.

W 2017 roku, podczas spotkań z cyklu „Z Gazusiem przez świat” przedszkolaki mogły posłuchać opowieści podróżników (m. in. Haliny Ratyńskiej, Mariusza Wozińskiego i Moniki Ostrowskiej) i obejrzeć zdjęcia z ich wypraw. Wystawę prac dzieci, obejmującą obie edycje projektu, można było zobaczyć w Salonie Wystaw.