PGNiG wspiera festiwale nauki

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA mecenasem XVI Festiwalu Nauki w Krakowie i Bydgoskiego festiwalu Nauki oraz sponsorem Dnia Odkrywców – 7. Interaktywnego Pikniku Wiedzy w Rzeszowie.

Wiosną 2016 roku PGNiG wzięło udział w trzech dużych wydarzeniach promujących naukę: Festiwalu Nauki w Krakowie, Bydgoskim Festiwalu Nauki oraz Dniu Odkrywców – Interaktywnym Pikniku Wiedzy w Rzeszowie. Nasze strefy wiedzy stanęły na krakowskim Rynku Głównym, na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy oraz nieopodal Zamku Rzeszowskiego. Wydarzenia organizowane były przez uczelnie oraz we współpracy z nimi. PGNiG wspiera też finansowo organizatorów festiwali nauki, pełniąc rolę mecenasa tych wydarzeń.

Na stanowiskach PGNiG można było nie tylko zobaczyć na własne oczy doświadczenia naukowe i zrozumieć zjawiska fizyczne i chemiczne, ale także samodzielnie wziąć udział w warsztatach i konkursach. W Krakowie w naszej strefie pojawili się ratownicy z tamtejszej Stacji Górnictwa Otworowego PGNiG. Opowiadali o swojej pracy i zaprezentowali sprzęt ratunkowy. Z kolei w Rzeszowie o ciśnieniu i gazie opowiadali nasi eksperci z Centralnego Laboratorium Pomiarowo Badawczego. Pokazy zrealizowali dla nas studenci działający w Fundacji Rozwoju Wolontariatu oraz Koło Naukowe Studentów Chemii ESPRIT z Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.