PGNIG Sponsorem Platynowym Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska

W 2012 r. PGNiG po raz drugi zostało sponsorem Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska. W ubiegłym roku wspieraliśmy Stowarzyszenie po raz pierwszy, współpracując przy organizacji wyjazdu Reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Atenach.

Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska jest jedną z największych organizacji sportowych w naszym kraju i liczy 18 345 zarejestrowanych zawodników.
Głównym zadaniem Olimpiad Specjalnych jest danie możliwości uczestnictwa w treningach i zawodach sportowych możliwie jak największej liczbie osób z niepełnosprawnością intelektualną. Według europejskich szacunków w Polsce jest ok. 1 200 tys. osób 
z niepełnosprawnością intelektualną. W ramach tej liczby ok. 300-400 tys. to osoby z umiarkowaną i głębszą niepełnosprawnością.

PGNiG, kibicując idei pełnej integracji, wspiera polski ruch Olimpiad Specjalnych, którego jest Platynowym Partnerem. PGNiG będzie wspierać niepełnosprawnych zawodników przez cały rok 2012, umożliwiając im start podczas zawodów w różnych dyscyplinach sportowych w całym kraju.

Special Olympics Inc. to międzynarodowa organizacja sportowa, która powstała w latach 60. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Podczas 40 lat swego istnienia, ruch Olimpiad Specjalnych objął swoim zasięgiem 180 państw i prawie 3 miliony zawodników. Jego celem jest organizowanie całorocznych treningów i zawodów sportowych w różnych dyscyplinach sportu dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną.

Załączniki

  • Nazwa plikuTyp plikuWaga pliku
  • Harmonogram zawodów ogólnopolskich 2012 pdf 84.38 kB
  • Harmonogram zawodów regionalnych 2012 pdf 102.51 kB

PGNiG Sponsor Olimpiad Specjalnych