PGNiG partnerem Impact’16

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wzięło udział w konferencji Impact’16. To jedno z najważniejszych wydarzeń w regionie poświęconych nowej gospodarce, a my byliśmy jego partnerem.

W Centrum Kongresowym ICE Kraków 15 i 16 czerwca 2016 roku pojawili się przedstawiciele dużych firm i startupów, aby porozmawiać o możliwościach współpracy w obliczu „Czwartej Rewolucji Przemysłowej”. Podczas prezentacji i paneli dyskusyjnych mówili o wyzwaniach i szansach, przed którymi stoją obecnie przedsiębiorcy oraz cały system wspierania i rozwijania innowacji. W otwarciu wydarzenia udział wzięli wicepremierzy: Jarosław Gowin i Mateusz Morawiecki oraz były premier i przewodniczący PiS Jarosław Kaczyński, który „Czwartą Rewolucję Przemysłową” określił jako nowe wyzwanie i wielką szansę dla Polski . Z prezentacją o wizji e-państwa wystąpiła minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Burton Lee ze Stanford University opowiadał o trendach we współpracy dużych firm z innowatorami oraz modelach takiej współpracy.

Na konferencji obecny był Łukasz Kroplewski, wiceprezes zarządu PGNiG ds. rozwoju. Eligiusz Kameduła, dyrektor Departamentu Badań i Rozwoju PGNiG SA, wziął udział w dyskusji panelowej pt. „Korporacje kontra startupy”. Przyznał, że PGNiG rozpoczyna dopiero swoją przygodę ze startupami. – Chcemy otworzyć się na tę współpracę. Planujemy stworzenie funduszu CVC, który zainwestuje w najbardziej obiecujące dla nas startupy. Inną opcją jest współpraca ze startupami w ramach akceleratora. Wymaga to jeszcze decyzji Zarządu PGNiG. Wcześniej jednak musimy podzielić się wzajemnymi oczekiwaniami ze startupami, wysłuchać i uczyć się od siebie nawzajem - mówił. 

Na konferencji stanęła nasza strefa spotkań, gdzie mogli spotkać się potencjalni partnerzy biznesowi niekoniecznie związani z branżą energetyczną. Dla dużych firm uczestniczących w konferencji zorganizowano sesje spotkań ze startupami, podczas których młodzi innowatorzy mieli okazję zainteresować poważnych partnerów współpracą. Przedstawiciele PGNiG także wzięli udział w tych spotkaniach.