Otwarte Działania Twórcze - wernisaż "Czechy"

Wyjątkową wystawę, której autorami były dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Zielonej Górze, otworzyli szczególni goście. Byli to: Dyrektor Ekonomiczno-Finansowy Oddziału Marek Dobryniewski, Dyrektor ZSS nr 1 Agnieszka Jędruch oraz inicjatorka projektu Małgorzata Gattner.

Jednakże w środę 17 października, w dniu otwarcia wystawy, najważniejsi byli twórcy wielkich, kolorowych i pięknych prac, które zawisły na ścianach Salonu Wystaw. W trakcie trzech  warsztatów artystycznych uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Zielonej Górze zrealizowali wyznaczone zadania plastyczne. Tym razem zainspirował ich do pracy Czech Emil Filla, wybitny malarz i rzeźbiarz okresu międzywojennego. Bodźcem do tworzenia były też przepiękne miejsca w Pradze  oraz mądrość płynąca z czeskich bajek i przypowieści. Na zajęciach wykorzystano metody arteterapii, pedagogiki zabawy, elementy prostych tańców integracyjnych.

Przypomnijmy, że na czerwcowym happeningu w centrum miasta tworzono prace przy wsparciu nauczycieli, słuchaczy i wolontariuszy Medycznego Studium Zawodowego, Fundacji „Dr Clown”, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Zespołu Szkół Technicznych, I Liceum Ogólnokształcącego oraz wolontariuszy „Klubu Małego Księcia” ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Zielonej Górze. Przygotowano barwne stanowiska plastyczne, młodzież wkręciła się w wir zabaw z chustą animacyjną oraz gry sportowe. Do zabawy zaproszono zaprzyjaźnione szkoły, młodzież niepełnosprawną zrzeszoną w lokalnych stowarzyszeniach, pracowników PGNiG SA z rodzinami i mieszkańców Zielonej Góry z dziećmi.
 
Wernisaż prac w Salonie Wystaw PGNiG SA to szczególne wydarzenie. To podsumowanie artystyczno-dydaktycznej pracy 2018 roku.