O turnieju słów kilka

Organizacja jubileuszowych mistrzostw jest dla Oddziału w Zielonej Górze zaszczytem, ale i kontynuacją tradycji, która zrodziła się w naszym mieście. Idea turnieju powstała w Zielonej Górze z inicjatywy pracowników Oddziału i Górniczego Klubu Tenisowego „Nafta". Pierwszy turniej i wiele kolejnych rozegrano właśnie w Winnym Grodzie. Później do grona organizatorów dołączyli koledzy i koleżanki z innych jednostek. W rezultacie tradycją stały się rokroczne spotkania na kortach różnych miast, w celu sprawdzenia sportowych umiejętności uczestników, a także spędzenia miłych chwil wśród współpracowników z całego kraju.

Zawody te od początku cieszyły się dużym zainteresowaniem pracowników spółek i oddziałów GK PGNiG. Potwierdzeniem tego jest wzrost liczby uczestników: z 21 w 1987 r. do ponad 100 osób w ostatnich kilku latach. Warto dodać, że od 1997 r. rywalizują ze sobą kobiety, które dziś stanowią dużą grupę ogółu zawodników.   

Mistrzostwa składają się z gier singlowych i deblowych. Oprócz tego prowadzi się drużynową klasyfikację generalną, której ukoronowaniem jest puchar ufundowany przez Prezesa PGNiG SA.