O ropie i gazie w Wierzchucinie

Nasza obecność na dożynkach gminnych w Wierzchucinie ma związek z prowadzonymi przez PGNiG SA poszukiwaniami gazu z łupków w tym rejonie.

Festyn z okazji Dożynek, który odbył się 1 września, był okazją do zaprezentowania, czym zajmuje się nasze przedsiębiorstwo. W namiocie PGNiG SA można było obejrzeć rdzenie i ropę, minerały, a także dowiedzieć się, jak wygląda eksploatacja złóż konwencjonalnych i niekonwencjonalnych. Dla dzieci, młodzieży i nie tylko przygotowaliśmy atrakcje w postaci puzzli przedstawiających nasze instalacje, gry, kolorowanki, malowanie twarzy. Można się było poczuć jak prawdziwy górnik i ratownik...

Dla uczestników imprezy przeprowadziliśmy konkurs wiedzowy dotyczący gazu ziemnego i ropy naftowej. Odważne okazały się tylko dzieci, które dzielnie odpowiadały na trudne pytania. Na scenie głównej mialo również miejsce rostrzygnięcie konkurs dla uczniów szkół podstawowych Gminy Krokowa pt: „Mistrz Reportażu". Dzieci po wizycie na kopalni Dębki i Żarnowiec opisywały swoje wrażenia. Stoisko przygotowaliśmy z kolegami z kopalni Żarnowiec, która prowadzi eksploatację na Pomorzu od ponad 40 lat.