Niebo w zieleni

​Efekt pracy uczestników pleneru malarskiego, który odbył się w czerwcu ubiegłego roku w Łagowie, można podziwiać w Salonie Wystaw. Wernisaż wystawy odbył się w piątek 24 lutego.

Międzynarodowy Plener Malarski „Niebo w Zieleni”  im. Jolanty Zdrzalik od wielu lat wpisany jest do kalendarza artystycznego Łagowa.  Tutaj co roku, w malowniczym i pełnym artystycznych wspomnień miejscu,  spotykają się artyści z Polski i z zagranicy.

Spotkanie twórców w 2016 r. było szczególnym wydarzeniem. 16 czerwca 2016 r.  nastąpiło otwarcie pleneru oraz uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci artystki z Zielonej Góry oraz honorowej mieszkanki Łagowa Jolanty Zdrzalik. W łagowskim amfiteatrze spotkali się artyści-uczestnicy plenerów organizowanych w latach 1985-2005 przez Jolantę Zdrzalik. Na uroczystość zostali zaproszeni  Wojewoda Lubuski, Marszałek Województwa Lubuskiego, posłowie RP i mieszkańcy Łagowa.  Nastąpiło również uroczyste nadanie nazwy „Łagów - Miasto Artystów - Zaułek sztuki” oraz nadanie osobom zasłużonym dla miasta tytułu Honorowy Obywatel oraz wręczenie uczestnikom spotkania Certyfikatu Honorowego Mieszkańca Łagowa.

Prace eksponowane będą do 15 marca.