Mecz "Aniołków Rasmussena" w Zielonej Górze

Kolejny raz byliśmy świadkami międzynarodowego meczu piłki ręcznej na hali Centrum Rekreacyjno – Sportowego w Zielonej Górze. Przedstawicielki polskiej kadry narodowej wygrały mecz eliminacji do Mistrzostw Europy, pokonując Portugalię 29:21. Spotkanie odbyło się 30 marca.

Nagrodę od PGNiG SA, sponsora strategicznego polskiej piłki ręcznej dla najlepszej portugalskiej zawodniczki, po zakończeniu meczu, wręczył Dyrektor Oddziału Sławomir Kudela. Nagroda powędrowała do Andrade Lopes. Najlepszą polską zawodniczką została Kinga Byzdra.

Na hali CRS zgromadziło się ponad 5 tys. kibiców, a reprezentację wprowadzały na boisko dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Zielonej Górze. Zawodniczkom towarzyszyła firmowa maskotka - Gazuś.

Warto spomnieć, że na stoisku przygotowanym w hallu CRS zarówno dzieci, jak i dorośli mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami, otrzymać balony z logo PGNiG oraz pomalować twarz w barwy narodowe.

W przerwie meczu wylosowaliśmy 15 zestawów nagród dla tych, którzy poprawnie rozwiązali krzyżówkę. Po meczu polska drużyna poświęciła wiele czasu na kontakt z kibicami, z czego najbardziej cieszyli się najmłodsi.