Kultura na Widoku

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, z ogromną przyjemnością zaangażowało się w projekt Fundacji Legalna Kultura – Kultura na Widoku.

Projekt: Kultura na Widoku

Termin: maj-wrzesień 2014

CEL: Głównym celem kampanii była promocja świadomego i legalnego uczestnictwa w kulturze. Realizując projekt Kultura Na Widoku Fundacja pragnie poszerzać wiedzę na temat istnienia nowoczesnego i łatwego dostępu do kultury z legalnych źródeł, uświadamiając odbiorcom, że są one owocami transformacji i stanowią wspólne dobro, za które ponosimy odpowiedzialność.

W ramach Kultury Na Widoku na specjalnych regałach ustawionych w największych miastach w Polsce, zdigitalizowana podziemna twórczość z czasów „Solidarności” spotykała się z kulturą współczesną w cyfrowej rzeczywistości. I była dostępna za darmo, albo w bardzo atrakcyjnych cenach dla wszystkich odbiorców korzystających z urządzeń mobilnych.

Do pobrania było ponad 600 tytułów zdigitalizowanych książek, filmów, gier i utworów muzycznych. Na jednym z regałów, zatytułowanym „Wolność nie ma granic” można było znaleźć dokumenty z czasów „Solidarności” wydane w podziemiu w latach 1976 – 1989. Projekt Kultura Na Widoku został wyróżniony Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25-lecie Wolności.