Konkurs o Łukasiewiczu po raz czwarty

SITPNiG (Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego) ​Oddział Zielona Góra po raz czwarty zorganizował Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Ignacym Łukasiewiczu dla szkół zlokalizowanych na terenie działania zielonogórskich oddziałów PGNiG SA i SITPNiG.

Gospodarzem tegorocznej edycji, która odbyła się w dniach 7-8 kwietnia 2016 r., był Zespół Szkół Stowarzyszenia Oświatowego w Dębnie. W konkursie wzięły udział szkoły z Krosna Odrzańskiego, Wrzosowa, Dębna, Garek i po raz pierwszy z Gniewina.

Młodzież w trzyosobowych zespołach rozwiązywała test dotyczący ich patrona, a także zadania związane z górnictwem naftowym. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna SP w Garkach, w kategorii gimnazjum – Szkoła w Dębnie. Zespoły podczas uroczystego apelu otrzymały dyplomy, puchary i nagrody ufundowane przez Oddziały SITPNiG i PGNiG SA. Wręczyli je przedstawiciele SITPNiG i burmistrz Dębna Piotr Downar.

Podczas spotkania  grupa uczniów i nauczycieli odwiedziła pod okiem kierownika zmiany Daniela Michniowskiego Kopalnię Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego Dębno. Uczestnicy konkursu zapoznali się także z Laboratorium Ośrodka Kopalń Gorzów Wlkp. i pracowniami ropy naftowej, gazu ziemnego i wód złożowych, po których oprowadziła ich chemik Ida Wujda.

Kolejny konkurs odbędzie się za dwa lata.