Gazuś-Ogrodnik w przedszkolu

Piątkowe przedpołudnie 18 maja było wyjątkowo chłodne. Mimo to, nasza firmowa maskotka odwiedziła przedszkolaki z MP nr 34 i zaprosiła je do wspólnego sadzenia roślin. W przedszkolnym ogródku maluchom pomagał Wojciech Gulbicki - ogrodnik z krwi i kości.

Przy okazji warto wpsomnieć, że w ramach projektu „Uczymy się z Gazusiem!” przedszkolaki z dwóch grup pięciolatków Miejskiego Przedszkola Nr 34 w Zielonej Górze biorą udział w kilku zajęciach edukacyjnych z udziałem maskotki PGNiG SA – Gazusia, nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz między innymi... ludzi związanych ze sportem, zajmujących się pomaganiem innym, interesujących się nauką i przyrodą.

Zajęcia odbywają się w terminie kwiecień, maj 2018 r. i mają postać 45 - minutowych zajęć, podczas których dzieci poznają ciekawe zagadnienia z różnych dziedzin życia. Podczas zajęć biorą udział w różnorodnych formach aktywności poznawczych, wycieczkach, warsztatach plastycznych i zajęciach. Projekt zakończymy podsumowaniem i wystawą prac dzieci w Salonie Wystaw PGNiG SA, gdzie zostaną zaprezentowane zdjęcia z realizacji zajęć i prace plastyczne dzieci.

Do tej pory dzieci spotkały się z przedstawicielkami Fundacji Dr Clown, które opowiedziały o zasadach zdrowego żywienia i podstawowych badaniach lekarskich. W przedszkolu pojawił się też Piotr Firlej - trener brazylijskiego jiu-jitsu. Natomiast 24 kwietnia maluchy opuściły przedszkole żeby posłuchać co ma im do powiedzenia... astronom!